Trwa ładowanie...

Beczka z makabryczną zawartością. Kolejne odkrycie w wysychającym jeziorze w USA

Wysychająca woda w jeziorze Mead, w stanie Nevada w USA, ujawniła makabryczne odkrycie. Przypadkowe osoby, które spacerowały w pobliżu akwenu, zauważyły ludzie szczątki. To nie pierwszy taki przypadek w tym miejscu. Kilka dni wcześniej woda odsłoniła tu beczkę ze szczątkami z lat 80.

Ludzkie szczątki znalezione na brzegu jeziora Mead w stanie Nevada Ludzkie szczątki znalezione na brzegu jeziora Mead w stanie Nevada Źródło: Lindsey Melvin
d3fmi54
d3fmi54

Susza zaczęła "odsłaniać" w jeziorze kolejne przerażające odkrycia. 7 maja pracownicy National Park Service (NPS) otrzymali zgłoszenie o znalezieniu ludzkich kości nad jeziorem Mead. Miejsce zostało zabezpieczone przez policję, a szczątki przekazano lekarzom sądowym, aby przeprowadzili wymagane badania i próbę identyfikacji.

Ludzkie szczątki w jeziorze

To nie pierwszy raz, gdy nad jednym z największych zbiorników w USA, odnajdywane są ludzkie szczątki. 1 maja 2022 roku, opadająca woda odsłoniła starą, zardzewiałą beczkę, w której znajdowały się również ludzkie szczątki.

d3fmi54

Zdaniem specjalistów, ciało w beczce zostało wrzucone do wody ponad 40 lat temu. Prawdopodobnie między 1975, a 1980 rokiem. Sugerują to ubrania oraz obuwie, które znajdowało się w pojemniku.

Ludzkie kości znalezione w beczce nad jeziorem Mead w Nevadzie JOHN LOCHER
Ludzkie kości znalezione w beczce nad jeziorem Mead w Nevadzie Źródło: JOHN LOCHER

Wstępne badania wykazały, że osoba ta poniosła śmierć w wyniku postrzału z broni palnej. Jej tożsamość nie jest jeszcze znana. - Informacje na ten temat zostaną ujawnione przez Biuro Koronera Hrabstwa Clark, gdy tylko będą dostępne – przekazał rzecznik Departamentu Policji w Las Vegas.

W stanie Nevada od dawna trwa susza. To sprawia, że poziom wody w jeziorze Mead systematycznie opada, odsłaniając to, co kryło się przez lata na dnie. Były burmistrz las Vegas, Oscar Goodman, uważa, że można spodziewać się tam kolejnych makabrycznych odkryć.

- Nie wiadomo, co dalej odkryjemy w jeziorze Mead - stwierdził Goodman w wywiadzie dla Navajo-Hopi Observer. - To jest akurat bardzo dobre miejsce na porzucenie ciała – dodał.

d3fmi54

Jezioro Mead w Nevadzie

Jezioro Mead zaopatruje w wodę ponad 40 milionów ludzi z siedmiu stanów USA. Zostało utworzone po wybudowaniu zapory Hoovera i zasilane jest przez rzekę Kolorado. Zbiornik Mead znajduje się ok. 48 km na wschód od Las Vegas.

Od 1999 roku poziom wody jeziora stale spada. Wpływ na to mają długo trwające susze oraz fale upałów, które z kolei są wynikiem zmian klimatycznych. Amerykańscy klimatolodzy ostrzegają, że trwająca obecnie susza może być najgorsza od 1000 lat.

Szkielety bez głów sprzed tysięcy lat. Niezwykłe odkrycie w Wielkiej Brytanii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fmi54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3fmi54
Więcej tematów