Trwa ładowanie...
d2gumh5

Beata Szydło zabrała głos po zamachu w Nowym Jorku. "Razem przeciwstawmy się ekstremistom"

"Łączymy się w bólu z Nowym Jorkiem. Opłakujemy ofiary, jesteśmy z tymi, którzy ucierpieli. Razem przeciwstawmy się ekstremistom, wszyscy!" – napisała na Twitterze premier Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpis premier Beata Szydło został podany dalej przez oficjalny profil Kancelarii Premiera
Wpis premier Beata Szydło został podany dalej przez oficjalny profil Kancelarii Premiera (Forum, Fot: Mateusz Włodarczyk)
d2gumh5

Komentarz do wtorkowego zamachu w Nowym Jorku pojawił się w środę na twitterowym koncie Beaty Szydło około godz. 18. Wpis został podany dalej przez oficjalne profil na Twitterze Kancelarii Premiera.

W wyniku wtorkowego zamachu na Manhattanie zginęło osiem osób. Wśród ofiar jest pięciu Argentyńczyków, którzy w Nowym Jorku świętowali 30-lecie matury. W zamachu zginęła też Belgijka.

d2gumh5

Sprawcą ataku, do którego doszło w okolicy pomnika ofiar zamachu World Trade Center, jest pochodzący z Uzbekistanu Sajfullo Sajpow. Mężczyzna przyjechał do USA w 2010 r.

Na Twitterze do zamachu odniósł się też prezydent Andrzej Duda. "Moje myśli i modlitwy są z naszymi przyjaciółmi w Nowym Jorku. Stajemy zjednoczeni przeciwko terrorowi" – napisał około godz. 11 prezydent.

W dniu zamachu głos zabrała premier Wielkiej Brytanii Theresa May pisząc, że jest przerażona tym tchórzliwym atakiem. "Razem pokonamy zło terroryzmu" – napisała na Twitterze.

Prezydent Francji wyraził solidarność w związku z zamachem w Nowym Jorku. "Nasza walka o wolność jednoczy nas bardziej niż kiedykolwiek" – napisał na Twitterze.

d2gumh5

Podziel się opinią

Share

d2gumh5

d2gumh5
Więcej tematów