Trwa ładowanie...
d8zxfg8

Beata Szydło: rząd przystępuje do inicjatywy Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”

- Aktywnie włączamy się w pomoc humanitarną w Syrii. Deklarujemy 1,5 miliona złotych - powiedziała premier Beata Szydło. W konferencji wraz z premier uczestniczył także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz ksiądz profesor dr hab. Waldemar Cisło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło
Beata Szydło (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d8zxfg8

- Polski Rząd przystępuje do inicjatywy Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" - ogłosiła premier. - Polski Rząd nigdy nie uchyli się przed pomocą, będziemy wspierać tych, którzy tej pomocy oczekują. Najskuteczniejsza pomoc odbywa się na miejscu, tam gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują. Dziękuję ks. Cisło i inicjatywie "Pomoc Kościołowi" za liczne inicjatywy humanitarne. - podkreśliła.

- Postanowiliśmy przeznaczyć 1,5 miliona złotych na pomoc, odbudowę i wsparcie szpitali. To nie będzie jedyna nasza inicjatywa - zapowiedziała premier.

Międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) powstała w 1947 r. Ksiądz Cisło jest koordynatorem wielu akcji humanitarnych. Często wypowiadał się na temat sytuacji w Aleppo. Podkreśla, że najskuteczniejsza pomoc jest na miejscu. - Już zgłosili się pierwsi lekarze i ekipa, która chce tam udzielać pomocy w wyremontowanym szpitalu. Polacy bardzo dobrze to organizują i my chętnie pomagamy z wszystkimi księżmi, którzy tam są - mówił między innymi w Polskim Radiu 24. Przypominał też, że 17 proc. pomocy w Syrii i Iraku przekazywana jest przez kościoły.

d8zxfg8

Podziel się opinią

Share
d8zxfg8
d8zxfg8
Więcej tematów