Beata Szydło ma powody do radości. Nowy sondaż CBOS

Na początku lutego zwolennikami rządu Beaty Szydło było 37 proc. badanych, przeciwnicy to 33 proc., 26 proc. wyraziło obojętność wobec gabinetu - wynika z sondażu CBOS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło ma powody do radości. Nowy sondaż CBOS
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)

Jak podkreśla CBOS stosunek Polaków do rządu Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu pozostaje na stabilnym poziomie. Zwolenników jest tyle samo co w listopadzie i grudniu 2016 roku i tylko o 2 punkty procentowe mniej niż w styczniu. W porównaniu do tego miesiące nieznacznie (bo o 1 punkt procentowy) wzrosła liczba przeciwników gabinetu Szydło.

Obojętność wobec rządu PiS deklaruje 26 proc. (bez zmian), 4 proc. nie potrafi określić swojego stosunku do premier i jej ministrów (wzrost o 1 punkt).

Oceny szefowej rządu

W porównaniu ze styczniem nieco poprawiły się notowania premier Beaty Szydło - obecnie odsetek osób deklarujących zadowolenie, że stoi ona na czele rządu, jest najwyższy od jego powołania (46 proc., od ubiegłego miesiąca wzrost o 1 punkt procentowy).

Niezadowolenie z tego, że premierem jest Beata Szydło, wyraża obecnie 40 proc. badanych, od stycznia spadek o 2 punkty), 14 proc. (wzrost o 1 punkt) nie potrafi określić swojego stosunku do szefowej rządu.

Punkty za i przeciw

49 proc. badanych dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu premier Beaty Szydło (od stycznia spadek o 1 punkt procentowy), 37 proc. ocenia je negatywnie (spadek o 2 punkty). Według CBOS, zmiana ocen wyników działalności obecnego rządu polega przede wszystkim na wzroście odsetka respondentów, którzy nie potrafią zająć jednoznacznego stanowiska w tej kwestii (14 proc, od stycznia wzrost o 3 punkty).

45 proc. badanych (od stycznia spadek o 2 punkty procentowe) uważa, że polityka rządu nie stwarza szans poprawy sytuacji gospodarczej, a 43 proc (bez zmian) taką szansę dostrzega. W porównaniu z poprzednim miesiącem nieco zwiększyła się grupa badanych niepotrafiących ocenić działań rządu w sferze gospodarki (wzrost z 10 proc. do 12 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-9 lutego 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.