Trwa ładowanie...

Beata Szydło ma powody do radości. Nowy sondaż CBOS

Na początku lutego zwolennikami rządu Beaty Szydło było 37 proc. badanych, przeciwnicy to 33 proc., 26 proc. wyraziło obojętność wobec gabinetu - wynika z sondażu CBOS.

Share
Beata Szydło ma powody do radości. Nowy sondaż CBOS
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dqgpabf

Jak podkreśla CBOS stosunek Polaków do rządu Prawa i Sprawiedliwości od dłuższego czasu pozostaje na stabilnym poziomie. Zwolenników jest tyle samo co w listopadzie i grudniu 2016 roku i tylko o 2 punkty procentowe mniej niż w styczniu. W porównaniu do tego miesiące nieznacznie (bo o 1 punkt procentowy) wzrosła liczba przeciwników gabinetu Szydło.

Obojętność wobec rządu PiS deklaruje 26 proc. (bez zmian), 4 proc. nie potrafi określić swojego stosunku do premier i jej ministrów (wzrost o 1 punkt).

dqgpabf

Oceny szefowej rządu

W porównaniu ze styczniem nieco poprawiły się notowania premier Beaty Szydło - obecnie odsetek osób deklarujących zadowolenie, że stoi ona na czele rządu, jest najwyższy od jego powołania (46 proc., od ubiegłego miesiąca wzrost o 1 punkt procentowy).

Niezadowolenie z tego, że premierem jest Beata Szydło, wyraża obecnie 40 proc. badanych, od stycznia spadek o 2 punkty), 14 proc. (wzrost o 1 punkt) nie potrafi określić swojego stosunku do szefowej rządu.

Punkty za i przeciw

49 proc. badanych dobrze ocenia wyniki dotychczasowej działalności rządu premier Beaty Szydło (od stycznia spadek o 1 punkt procentowy), 37 proc. ocenia je negatywnie (spadek o 2 punkty). Według CBOS, zmiana ocen wyników działalności obecnego rządu polega przede wszystkim na wzroście odsetka respondentów, którzy nie potrafią zająć jednoznacznego stanowiska w tej kwestii (14 proc, od stycznia wzrost o 3 punkty).

45 proc. badanych (od stycznia spadek o 2 punkty procentowe) uważa, że polityka rządu nie stwarza szans poprawy sytuacji gospodarczej, a 43 proc (bez zmian) taką szansę dostrzega. W porównaniu z poprzednim miesiącem nieco zwiększyła się grupa badanych niepotrafiących ocenić działań rządu w sferze gospodarki (wzrost z 10 proc. do 12 proc.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-9 lutego 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

dqgpabf

Podziel się opinią

Share
dqgpabf
dqgpabf
Więcej tematów