Trwa ładowanie...

Beata Szydło kandydatką na premiera? Decyzję podejmie Jarosław Kaczyński

- Jarosław Kaczyński jest niekwestionowanym liderem polskiej prawicy i to on będzie podejmował decyzje - mówi w programie "Z każdej strony" Beata Szydło, odpowiadając na pytanie, czy będzie kandydatką na premiera. Posłanka zaznacza, że formalnie to prezydent wyznacza premiera.

d3ron3c
d3ron3c

Dopytywana czy widzi się w roli szefa rządu, Beata Szydło odpowiada: "staram się zawsze pracować i wykonywać zadania, które są mi powierzone". Posłanka podkreśla, że ostateczna decyzja w przypadku wygranych wyborów będzie należała do prezesa PiS. - Jarosław Kaczyński jest tym człowiekiem, dzięki któremu Andrzej Duda został prezydentem - przypomina Szydło.

Posłanka wyjaśnia, że w lipcu odbędzie się kongres, na którym PiS wraz z koalicjantami przedstawi wspólny program wyborczy i ludzi, którzy będą w przyszłości tworzyli zaplecze rządu. - Nie będzie wskazywania z imienia i nazwiska, że ta oto osoba będzie zajmowała się np. finansami czy gospodarką, ale będzie pokazana drużyna, która będzie tymi poszczególnymi tematami się zajmowała - wyjaśnia wiceprezes PiS. - Tu jest ogromna praca ekspertów, m.in. prof. Piotra Glińskiego, który prowadzi nasza radę programową - dodaje.

d3ron3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ron3c
Więcej tematów