Trwa ładowanie...
loty

Beata Szydło i loty rządowym samolotem. KPRM publikuje wykaz

Beata Szydło ujawnia szczegóły swoich lotów. To reakcja byłej szefowej rządu po wybuchu afery samolotowej Marka Kuchcińskiego. Kancelaria Premiera opublikowała wykaz rejsów. Chodzi o 164 loty.

Share
Beata Szydło i loty rządowym samolotem. KPRM publikuje wykaz
Źródło: PAP
d7d5x1e

Wykaz znajdziecie tutaj.

W dokumentacji przedstawiono szczegóły 164 lotów z Beatą Szydło jako szefową rządu na pokładzie. Jest podany rodzaj statku powietrznego, data rejsu oraz trasa przelotu. Pierwszy lot odbył się 29 listopada 2015 roku, a ostatni 10 grudnia 2017 roku.

d7d5x1e

Beata Szydło latała rządową CASĄ (73 razy), śmigłowcem W-3 Sokół (16) oraz embrarem (75). Jest wiele rejsów jednodniowych, lecz równiez takich, które trwały dwa dni lub więcej.

Była premier często podróżowała do Krakowa (Szydło pochodzi z Oświęcimia - przyp. red.). Uwagę zwraca cykl lotów pomiędzy 8 czerwca a 18 czerwca 2017 roku. Ówczesna szefowa rządu odbyła po 2 rejsy na trasie Warszawa-Kraków oraz Kraków-Warszawa. Wszystkie z tych lotów zostały wykonane rządową CASĄ.

W wykazie brakuje jednej istotnej informacji: czy loty posiadały status HEAD.

Przypomnijmy, że tzw. "afera samolotwa" rozpoczęła się od marszałka Marka Kuchcińskiego. Wywołał on powszechne oburzenie, kiedy opinia publiczna dowiedziała się, że latał rządowym samolotem ze swoją rodziną. Później okazało się, że na pokład zabierał też innych polityków PiS i ich rodziny. Finalnie Kuchciński podał się do dymisji.

d7d5x1e

Szykują się również zmiany w prawie. - Do piątku przygotujemy pierwszą wersję projektu ustawy o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie; będziemy chcieli ją konsultować nie tylko z instytucjami, które biorą udział w organizacji lotów, ale również z klubami parlamentarnymi - oświadczył szef KRPM Michał Dworczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7d5x1e

Podziel się opinią

Share
d7d5x1e
d7d5x1e
Więcej tematów