Trwa ładowanie...

Beata Szydło cytuje "Ucho Prezesa". W Sejmie oklaski

Beata Szydło wystąpiła w Sejmie w obronie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, którego opozycja chciała odwołać. Pokazał przy tym, że potrafi się czasami zebrać na autoironię. - Mogłabym zacząć cytując klasyka i powiedzieć "przez ostatnich osiem lat..." - zaczęła swoje wystąpienie szefowa rządu, odnosząc się do popisowej roli Agnieszki Pilaszewskiej w "Uchu Prezesa".

Share
Beata Szydło cytuje "Ucho Prezesa". W Sejmie oklaski
Źródło: KPRM, fot: P.Tracz
d39ohna

- Mogłabym zacząć cytując klasyka i powiedzieć "przez ostatnich osiem lat..." - zaczęła swoje wystąpienie w Sejmie Beata Szydło. Premier wystąpiła w obronie swojego ministra Krzysztofa Jurgiela, który musiał się mierzyć z wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności.

Beata Szydło cytuje "Ucho Prezesa". W Sejmie oklaski

I to właśnie w PSL wymierzony był atak Szydło. - ... ale do państwa z PSL-u nie bardzo to pasuje, bo jak sobie policzyłam ile lat byliście w rządzie w III RP, to jest 18 lat - kontynuowala Szydło.

d39ohna

Nawiązanie do słynnego "Ucha Prezesa" spotkało się z entuzjastyczną reakcją posłów, którzy zaczęli bić brawo szefowej rządu. Powtarzaną często frazę wykpiła i wyniosła do rangi symbolu Agnieszka Pilaszewska, która wcieliła się w Szydło w "Uchu Prezesa". Teraz szefowa rządu pokazała, że ma do siebie dystans. Widocznie wzięła przykład z Jarosława Gowina, który portretującemu go Andrzejowi Sewerynowi wysłał butelkę wina i odręcznie napisany liścik.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d39ohna

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ohna
d39ohna
Więcej tematów