Trwa ładowanie...
d3y32gc
IAR

Beata Szydło: Andrzej Duda podtrzyma obietnice dot. wieku emerytalnego

Szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy podkreśliła w radiowej Trójce, że prezydent-elekt podtrzyma swoje obietnice dotyczące obniżenia wieku emerytalnego. Beata Szydło zapowiedziała też, że w kampanii parlamentarnej lider Prawa i Sprawiedliwości będzie bardziej widoczny. - Ruszamy z ofensywą po zwycięstwo i Jarosław Kaczyński będzie jesienią premierem polskiego rządu - stwierdziła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent elekt Andrzej Duda
Prezydent elekt Andrzej Duda (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d3y32gc

Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na urząd Prezydenta RP 6 sierpnia. Szydło powiedziała w Trójce, że w pierwszym roku urzędowania nowy prezydent będzie chciał przeprowadzić konsultowaną ze związkami zawodowymi reformę emerytalną i podwyższyć kwotę wolną od podatku.

- Projekt obniżający wiek emerytalny i wiążący go z latami pracy ma zostać przedstawiony wspólnie z OPZZ i Solidarnością już na początku kadencji Andrzeja Dudy - mówi Szydło. Wówczas ma dojść do spotkania nowego prezydenta ze związkowcami i - jak zapowiada szefowa sztabu Andrzeja Dudy - powstanie propozycja będąca efektem konsensusu. Dokument ma trafić do sejmu jeszcze w tej kadencji parlamentu.

Szydło dodała, że wycofany przez prezydenta Komorowskiego projekt reformy emerytalnej złożony jeszcze w kampanii miał charakter "kiełbasy wyborczej". Projekt przewidywał możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach pracy.

d3y32gc

- To wszystko było tylko i wyłącznie zrobione na zasadzie "jest kampania, przegrywamy, trzeba rzucić Polakom kiełbasę wyborczą" i to zrobiono, zresztą z tego, co słyszałam, ten projekt nie był po prostu dobry - mówiła posłanka PiS.

Szydło zapowiedziała, że teraz celem PiS jest zwycięstwo w jesiennych wyborach parlamentarnych. Podkreśliła, że w nadchodzącej kampanii prezes Kaczyński będzie bardziej widoczny. - Ruszamy z ofensywą po zwycięstwo i Jarosław Kaczyński będzie jesienią premierem polskiego rządu - stwierdziła.

Zobacz również wideo: Duda: chcę służyć Polakom

d3y32gc

Podziel się opinią

Share
d3y32gc
d3y32gc
Więcej tematów