Trwa ładowanie...

Beata Mazurek: nie ma decyzji PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej

- Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło decyzji, kiedy pojawi się projekt zmian w ordynacji wyborczej - poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. - Nie wiem, gdzie taka decyzja zapadła. Na pewno nie u Jarosława Kaczyńskiego. Na pewno nie w prezydium partii czy klubu - dodała Mazurek.

Share
Beata Mazurek: nie ma decyzji PiS ws. zmian w ordynacji wyborczej
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d32ku3u

Beata Mazurek, podczas wtorkowego briefingu w Sejmie, odniosła się do publikacji "Dziennika Gazety Prawnej", który poinformował, że w PiS zapadła decyzja, w jaki sposób wdrożyć zasadę maksimum dwóch kadencji w fotelu szefa samorządu.

- Zdecydowano, że ta reguła wchodzi w życie od razu. Do wakacji zostaną przygotowane projekty dotyczące zmian w ordynacji wyborczej oraz w sprawie metropolii warszawskiej - mówi, cytowany przez "DGP" Grzegorz Adam Woźniak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

- Nie wiem, gdzie taka decyzja zapadła. Na pewno nie u Jarosława Kaczyńskiego. Na pewno nie w prezydium partii czy klubu. Takiej decyzji, czy projekt będzie gotowy jutro, za trzy miesiące czy miesiąc, nie ma - oświadczyła Mazurek.

Zapowiadane przez PiS zmiany w ordynacji wyborczej mają m.in. ograniczyć do dwóch kadencji możliwość sprawowania urzędu przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

d32ku3u

Podziel się opinią

Share
d32ku3u
d32ku3u
Więcej tematów