Trwa ładowanie...
d28hvlq

Bartosz Kownacki o wpisach podczas pracy komisji. "Co wolno politykowi, nie wolno adwokatowi"

Członek komisji śledczej ds. Amber Gold tłumaczył swoją aktywność w mediach społecznościowych. Polityk umieścił na Twitterze mema o Donaldzie Tusku. Były wiceszef MON wyjaśniał, czym różni się to od tweetów Romana Giertycha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Kownacki skomentował mema, którego zamieścił podczas prac komisji śledczej ds. Amber Gold
Bartosz Kownacki skomentował mema, którego zamieścił podczas prac komisji śledczej ds. Amber Gold (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d28hvlq

Bartosz Kownacki uważa, że raport końcowy komisji śledczej ds. Amber Gold to kwestia kilku tygodni i na pewno powstanie do końca roku. Zapewnił też, że nie ma potrzeby ponownego przesłuchania byłego premiera ani wzywania kolejnych świadków. - Po przesłuchaniach komisja zbiera się i obraduje, a wtedy mogą paść jakieś wnioski, ale nie powinno wzywać się dodatkowych osób - mówił.

- Nie przesądzam, że Donald Tusk zostanie w tej sprawie postawiony przed Trybunałem Stanu. To jest prawdopodobne. Nie wykluczam jako członek komisji, że taka sytuacja kwalifikuje się pod takie zachowanie - powiedział na antenie Radia Zet były sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Polityk PiS wyjaśnił też wyłączanie mikrofonu szefowi Rady Europejskiej. - Próbowałem zadawać konkretne pytania, na które Donald Tusk nie udzielał odpowiedzi. Jego zachowanie było zaskakujące i obcesowe. Co chwilę pokrzykiwał i naskakiwał na członków komisji. Takie standardy nie byłyby dopuszczalne np. w sądzie. To norma. Nie może być tak, że świadek płynie. Opowiada o wszystkim, ale nie odpowiada na pytanie. Trzeba się nawzajem szanować - tłumaczył.

d28hvlq

Kownacki skomentował też mema o Donaldzie Tusku, którego zamieścił podczas prac komisji. Porównał tę sytuację do adwokata byłego premiera Romana Giertycha, który także podczas przesłuchania był aktywny na Twitterze. - Nie jest tajemnicą, że nie pałam wielką sympatią do Donalda Tuska. Internet jest naturalnym sposobem komunikowania się z wyborcami. Co wolno politykowi, nie wolno adwokatowi - zakończył.

Źródło: Radio Zet

d28hvlq

Zobacz także: Seria pytań Małgorzaty Wasserman. Donald Tusk zniecierpliwiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28hvlq

Podziel się opinią

Share
d28hvlq
d28hvlq
Więcej tematów