Trwa ładowanie...

Bartłomiej Wróblewski nowym RPO? PiS znalazł kandydata

PiS ma zgłosić we wtorek Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Polityk przekonuje, że jego kandydaturę mogłoby zaakceptować w Senacie PSL. Sami Ludowcy zaprzeczają.

Share
Bartłomiej Wróblewski kandydatem PiS na RPO?
Bartłomiej Wróblewski kandydatem PiS na RPO?Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI
dhpkw8k

Prawo i Sprawiedliwość zamierza zgłosić we wtorek Bartłomieja Wróblewskiego, jako kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich - podaje nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Polityk PiS miał przekonać władze partii, że jego osobę mogą poprzeć senatorowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy przekonują, że na ich głos może liczyć Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Bartłomiej Wróblewski kandydatem PiS na RPO?

O wysunięciu kandydatury Wróblewskiego na RPO pisała na początku lipca Wirtualna Polska. Zgłoszenie polityka PiS byłoby jednak zaskakującym ruchem, biorąc pod uwagę niedawne wydarzenia. Wróblewski jest obecnie zwieszony w prawach członka partii po tym, jak głosował przeciwko ustawie o ochronie zwierząt.

dhpkw8k

Dodatkowo to Wróblewski złożył w 2017 r. wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą części przepisów aborcyjnych. W czwartek TK uznał za niekonstytucyjną aborcję z powodu ciężkiego uszkodzenia lub choroby płodu. Wiadomość o kandydaturze polityka PiS wywołała już pierwsze komentarze na Twitterze. "To już nawet nie jest dolewanie oliwy do ognia" - uważa znana komentatorka polityczna Kataryna. "To jest pójście na zwarcie totalne. Chcecie wojny?" - dodaje rzecznika Lewicy Anna-Maria Żukowska.

Nowy Rzecznik Praw Obywatelskich. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz jedną z kandydatek

Kadencja dotychczasowego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara upłynęła z końcem września. Jedyną kandydatką była Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, która cieszyła się poparciem ponad 1 000 organizacji. Początkowo jej kandydatura nie została pozytywnie zaopiniowana przez komisję, a potem przeciwny był Sejm. Mimo to Rudzińska-Bluszcz nie odpuszcza i chce ponownie kandydować.

Strajk kobiet. Michał Dworczyk atakuje opozycję

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhpkw8k

Podziel się opinią

Share
dhpkw8k
dhpkw8k
Więcej tematów