Trwa ładowanie...
d4dgzy3
IAR

Barack Obama przylatuje do Europy

Prezydent USA z kilkudniową wizytą w Europie. Barack Obama miał dawno zaplanowany przylot na Stary Kontynent. Jednak ostatnie wydarzenia na Krymie spowodowały, że to temat Ukrainy ma być głównie poruszany podczas spotkań z przywódcami Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA Barack Obama
Prezydent USA Barack Obama (PAP/EPA)
d4dgzy3

Prezydent USA przyleci najpierw do Hagi, gdzie weźmie udział w międzynarodowym szczycie, poświęconym zagrożeniom związanym z bronią atomową. Będą tam reprezentanci 53 państw, w tym również przywódca Chin. Haga ma być jednak miejscem nieformalnego spotkania przywódców najbardziej uprzemysłowionych państw G7 i Unii Europejskiej. Barack Obama, zapraszając do rozmów zapowiadał, że ich celem jest omówienie dalszych działań w sprawie Ukrainy.

Już kilka dni temu stwierdził, że jeśli Rosja posunie się dalej, grożą jej kolejne amerykańskie sankcje. Tym razem będą nałożone na poszczególne gałęzie rosyjskiej gospodarki - deklarował Obama. Równocześnie apelował o wsparcie dla Ukrainy. "Kolejnym priorytetem jest pomoc dla ukraińskiego rządu, by mógł ustabilizować gospodarkę i zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkańców. Wyrazy wsparcia nie wystarczą, trzeba działać! " - mówił prezydent USA.

W czasie pobytu w Europie Barack Obama odwiedzi również Brukselę, gdzie spotka się z unijnymi liderami Hermanem Van Rompuyem oraz Jose Manuel Barroso. Zaplanowano także rozmowy z Andersem Fogh Rasmussen, sekretarzem generalnym NATO. W czwartek Barack Obama udaje się do Watykanu, gdzie ma być przyjęty przez papieża Franciszka.

d4dgzy3

Podziel się opinią

Share
d4dgzy3
d4dgzy3
Więcej tematów