Trwa ładowanie...
d1segll

Barack Obama: nasza polityka ułatwiła terrorystom dostęp do broni

• Prezydent USA spotkał się z rodzinami ofiar masakry w Orlando
• Powiedział, że to amerykańska polityka doprowadziła do sytuacji, w której "terroryści i osoby zaburzone mają łatwy dostęp do potężnej broni"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Jim Lo Scalzo)
d1segll

- Możemy powstrzymać dalsze tragedie. Możemy uratować ludzkie istnienia - oświadczył Obama. Podkreślił, że bliscy ofiar strzelaniny w Orlando "są członkami amerykańskiej rodziny (...) nasze serca rozdziera dziś ten sam ból, którego doznali oni".

- Ci, którzy tak żarliwie bronią łatwego dostępu do zabójczej broni, powinni się spotkać z bliskimi tych, których zamordowano przy jej użyciu - powiedział prezydent Obama. Przypomniał, że dwa ostatnie ataki uznane za zamachy terrorystyczne były dziełem "domorosłych" ekstremistów. Zwrócił też uwagę, że choć motywy sprawców innych strzelanin różniły się być może od motywów zbrodni napastnika z Orlando, to jednak "narzędzia zbrodni były podobne".

- Musimy wszyscy pracować razem nad tym, by powstrzymać zabójców, którzy chcą nas sterroryzować - dodał prezydent. - Jeśli nie będziemy działać, to będziemy świadkami następnych takich masakr ja ta (w Orlando - przyp. red.) - podkreślił.

Prezydent powiedział też, że cieszy go decyzja Senatu USA, w którym odbędzie się głosowanie w sprawie zablokowania możliwości nabywania broni przez osoby podejrzane o terroryzm.

d1segll

Podziel się opinią

Share
d1segll
d1segll
Więcej tematów