Trwa ładowanie...
d4fukxy

Banksy skomentował sprawę George'a Floyda. "To biały problem"

Banksy, artysta zajmujący się tworzeniem graffiti, wypowiedział się na temat śmierci George'a Floyda i poparł Black Lives Matter. Swój najnowszy plakat artysta umieścił na Instagramie, opatrując go komentarzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banksy. Najnowsze dzieło artysty dotyczy sprawy George'a Floyda
Banksy. Najnowsze dzieło artysty dotyczy sprawy George'a Floyda (Banksy, Instagram)
d4fukxy

Banksy komentuje kwestię rasizmu i sprawę George'a Floyda

Banksy, artysta tworzący graffiti, swoimi najnowszymi dziełami wspiera Black Lives Matter i protesty po śmierci George’a Floyda.

Banksy napisał w swoim poście na Instagramie, że na początku myślał, że powinien milczeć i słuchać ludzi czarnoskórych, mówiących o tym problemie. "Ale dlaczego miałbym to zrobić? To nie ich problem, to mój” – dodał artysta.

d4fukxy

Banksy: "To biały problem"

Banksy ostro skomentował funkcjonujący system. "System zawodzi ludzi kolorowych. Biały system. Jak zepsuta rura zalewająca mieszkanie ludzi mieszkających na dole. Wadliwy system sprawia, że ich życie jest nieszczęściem, ale naprawianie go nie jest ich zadaniem. Nie mogą, nikt nie wpuści ich do mieszkania na piętrze” – napisał Banksy. – "To biały problem. A jeśli biali ludzie tego nie naprawią, ktoś będzie musiał wejść na górę i kopnąć drzwi” – skomentował sprawę George’a Floyda.

Fala protestów po śmierci George'a Floyda

George Floyd zmarł 25 maja w Minneapolis w USA, po tym, jak biały policjant podczas aresztowania przyciskał jego szyję kolanem dotąd, dopóki Afroamerykanin nie stracił przytomności. To zdarzenie doprowadziło do fali protestów na całym świecie.

d4fukxy

Zobacz wideo: Agata Duda i sondaż dla WP. "To nie są wybory pierwszej damy"

d4fukxy

Podziel się opinią

Share
d4fukxy
d4fukxy
Więcej tematów