Trwa ładowanie...

Szpitale pod lupą NIK. Marian Banaś o "nieprawidłowościach" w walce z pandemią

Marian Banaś poinformował o kontrolach w szpitalach. Według prezesa stwierdzono "dużo nieprawidłowości" w przygotowaniu ich do pandemii. Jak dodał, do końca miesiąca zostanie opublikowany raport świadczący o pewnej dysfunkcji administracji publicznej.
Share
Szef NIK Marian Banaś
Szef NIK Marian BanaśŹródło: East News
d142br4

- Częściowo przeprowadziliśmy kontrolę w szpitalach, wyniki są opublikowane. Niestety, częściowo było dużo nieprawidłowości w przygotowaniu szpitali do pandemii, ale zgadzam się z opinią posła Sośnierza co do tego, jak wygląda sytuacja - mówił Marian Banaś w Polsat News, nawiązując do słów Andrzeja Sośnierza z Porozumienia, który wielokrotnie krytykował sposoby walki z koronawirusem w Polsce.

Banaś przyznał też, że NIK prowadzi kontrolę ws. działań państwa dotyczących walki z epidemią. Jednak są one uzależnione od obostrzeń epidemicznych.

- My nie możemy zakłócać funkcjonowania szpitali, kiedy taka sytuacja jest jak obecnie, żebyśmy odpowiadali za życie i zdrowie któregoś z pacjentów - powiedział. - Staramy się dostać dokumenty i analizujemy te dokumenty zdalnie - dodał.

d142br4

- Przewidujemy kontrole Tarczy antykryzysowej. Mamy informacje, że sytuacja nie wygląda najlepiej i na epidemii najbardziej cierpią mali i średni przedsiębiorcy. Ustalenia z tej kontroli będą później - dodał prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Zapowiedział też, że do końca miesiąca ogłosi "raport świadczący o dysfunkcji administracji państwa". Nie zdradził jednak szczegółów.

COVID-19. Dantejskie sceny na Stadionie Narodowym. Rzecznik ministerstwa zdrowia komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d142br4

Podziel się opinią

Share
d142br4
d142br4
Więcej tematów