Trwa ładowanie...
d3ji3j0

Bałtyk gorący jak nigdy. Temperatury jak w Morzu Śródziemnym

Do tej pory Morze Bałtyckie przyzwyczaiło plażowiczów do niskich temperatur wody, które raczej nie zachęcały do morskich kąpieli. Jednak wraz z nadejściem fali upałów polski Bałtyk zaczął przypominać Morze Śródziemne. Wystarczy spojrzeć na dane pomiarowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekordowe temperatury Morza Bałtyckiego
Rekordowe temperatury Morza Bałtyckiego (PAP)
d3ji3j0

We wtorek najwyższą temperaturę wody odnotowano w Świnoujściu. Jak wynika z danych opublikowanych na portalu pogodynka, Bałtyk miał prawie 24 stopni. Równie wysokie temperatury zaobserwowano w Gdyni, Międzyzdrojach, Pucku. "Najchłodniejsza" woda czekała na plażowiczów Ustce. Tam odnotowano 20 stopni w Bałtyku.

   pogodynka.pl
(pogodynka.pl)

Warto przypomnieć że temperatura wody w Bałtyku w zimę waha się od 2 do 4 stopni. Z kolei latem meteorolodzy odnotowują temperatury od 11 do nawet 26 stopni.

d3ji3j0

Dla porównania w basenie Morza Śródziemnego najniższa temperatura pojawiła się na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Tam temperatura wody osiągnęła 24 stopnie. Podobnie wygląda sytuacja nad Adriatykiem w okolicach Albanii. Z kolei najwyższe temperatury odnotowano na wybrzeżach Malty (27 stopni) oraz nad chorwackim miastem Split (28 stopni).

   WeatherOnline
(WeatherOnline)

Warto również zwrócić uwagę na temperatury wody w zachodniej części Morza Śródziemnego. Najcieplejsza woda znajduje się przy Ibizie (27 stopni). Z kolei najchłodniej jest nad Malagą. temperatura wody sięga 20 stopni.

   WeatherOnline
(WeatherOnline)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ji3j0

Podziel się opinią

Share
d3ji3j0
d3ji3j0
Więcej tematów