Trwa ładowanie...

Bali: trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1

Europejska agencja sejsmologiczna EMCS poinformowała, że epicentrum trzęsienia znajdowało się ok 100 km na południowy zachód od miasta Denpasar. Co ważne, nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.
Share
Balijczycy sprzątają po zniszczeniach w świątyni.
Balijczycy sprzątają po zniszczeniach w świątyni.Źródło: East News
d2ckwvm

Bali (indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich) leży w tak newralgicznym miejscu, że rocznie notuje się tam ok. 7 tys. wstrząsów.

Większość z nich jest słaba i nie powoduje większych szkód. Tak było na szczęście i tym razem. W sieci krążą już dziesiątki nagrań zniszczonych elewacji czy uszkodzonych dachów.

d2ckwvm

Chociaż trzęsienie było dość silne - o magnitudzie 6,1 - to nikt nie został ranny. Hipocentrum miało miejsce na głębokości ok 100 km.

"Indonezja, będąca największym archipelagiem na świecie, położona jest na tzw. pacyficznym pierścieniu ognia i styku płyt tektonicznych otaczającym Ocean Spokojny. Jest to rejon dużej aktywności sejsmicznej" - podkreśla Polsat News.

Nerwy i konsternacja w studiu. Krzysztof Brejza wyprowadzony z równowagi

Przypomnijmy, że zaledwie dwa dni wcześniej trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 spowodowało śmierć co najmniej dwóch osób w indonezyjskiej prowincji Moluki Północne.

d2ckwvm

Z kolei na początku lipca informowaliśmy o trzęsieniu w Kalifornii (USA). Było ono tak silne, że doprowadziło do rozerwania powierzchni. Skalę zniszczeń widać nawet na zdjęciach satelitarnych.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ckwvm

Podziel się opinią

Share
d2ckwvm
d2ckwvm
Więcej tematów