Trwa ładowanie...
d2bfx89

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpital

Bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia bakterię New Delhi wykryto u jednej z pacjentek piotrkowskiego szpitala. Wszystkich pacjentów, którzy mogli zetknąć się z nosicielką odizolowano. Zamknięto również oddział wewnętrzny szpitala.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty.
Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty. (iStock.com)
d2bfx89

Kobieta, u której wykryto superbakterię, została przyjęta do szpitala 31 października. Trafiła do sali ogólnej. Badania przeprowadzone w szpitalu potwierdził Krajowy Ośrodek Referencyjny Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Aneta Baranowska, bakterię wykryto w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. - Pacjentka została umieszczona w izolatce, wstrzymane zostały zarówno przyjęcia na oddział, jak i odwiedziny - dodaje.

Bakteria potocznie zwana New Delhi rozprzestrzenia się bardzo szybko - wystarczy usiąść na łóżku chorego lub dotknąć przedmiotu, który wcześniej miał w rękach. Jest również odporna na działanie antybiotyków. Superbakteria powoduje zapalenie płuc, opon mózgowych, a także sepsę.

d2bfx89

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bfx89

Podziel się opinią

Share
d2bfx89
d2bfx89
Więcej tematów