Trwa ładowanie...

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpital

Bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia bakterię New Delhi wykryto u jednej z pacjentek piotrkowskiego szpitala. Wszystkich pacjentów, którzy mogli zetknąć się z nosicielką odizolowano. Zamknięto również oddział wewnętrzny szpitala.
Share
Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty.
Oddział wewnętrzny szpitala został zamknięty.Źródło: iStock.com
d4909k4

Kobieta, u której wykryto superbakterię, została przyjęta do szpitala 31 października. Trafiła do sali ogólnej. Badania przeprowadzone w szpitalu potwierdził Krajowy Ośrodek Referencyjny Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Aneta Baranowska, bakterię wykryto w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. - Pacjentka została umieszczona w izolatce, wstrzymane zostały zarówno przyjęcia na oddział, jak i odwiedziny - dodaje.

Bakteria potocznie zwana New Delhi rozprzestrzenia się bardzo szybko - wystarczy usiąść na łóżku chorego lub dotknąć przedmiotu, który wcześniej miał w rękach. Jest również odporna na działanie antybiotyków. Superbakteria powoduje zapalenie płuc, opon mózgowych, a także sepsę.

d4909k4

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4909k4

Podziel się opinią

Share
d4909k4
d4909k4
Więcej tematów