Trwa ładowanie...

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpital

Bardzo zaraźliwą i niebezpieczną dla zdrowia bakterię New Delhi wykryto u jednej z pacjentek piotrkowskiego szpitala. Wszystkich pacjentów, którzy mogli zetknąć się z nosicielką odizolowano. Zamknięto również oddział wewnętrzny szpitala.

Bakteria New Delhi w Piotrkowie Trybunalskim. Zamknięto szpitalŹródło: iStock.com
d32ravc
d32ravc

Kobieta, u której wykryto superbakterię, została przyjęta do szpitala 31 października. Trafiła do sali ogólnej. Badania przeprowadzone w szpitalu potwierdził Krajowy Ośrodek Referencyjny Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

Jak informuje zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim Aneta Baranowska, bakterię wykryto w trakcie badań przesiewowych wykonywanych przy przyjęciu do szpitala. - Pacjentka została umieszczona w izolatce, wstrzymane zostały zarówno przyjęcia na oddział, jak i odwiedziny - dodaje.

Bakteria potocznie zwana New Delhi rozprzestrzenia się bardzo szybko - wystarczy usiąść na łóżku chorego lub dotknąć przedmiotu, który wcześniej miał w rękach. Jest również odporna na działanie antybiotyków. Superbakteria powoduje zapalenie płuc, opon mózgowych, a także sepsę.

d32ravc

Źródło: fakt.pl

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32ravc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32ravc
Więcej tematów