Trwa ładowanie...
d3zp80z

Badanie prezydenckie. Kosiniak - Kamysz dogania Kidawę - Błońską

Jak wynika z badania Estymatora dla DoRzeczy.pl., 49,8 proc. ankietowanych deklaruje głosowanie w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę. Kandydatkę PO Małgorzatę Kidawę-Błońską popiera 17,1 proc., a lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza 15,4 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewaga kandydatki Koalicji Obywatelskiej nad kandydatem PSL stopniała do ok. 2 proc. (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d3zp80z

W stosunku do poprzedniego badania pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl sprzed dwóch tygodniu ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda zanotował wzrost o 3,4 punktu proc.

Największy wzrost zanotował Kosiniak-Kamysz - o ponad 5,3 punkty proc. Spadek poparcia zanotowała Kidawa-Błońska (o 3,3 punkty proc.).

Zobacz też: Mimo koronawirusa, wybory bez zmian 10 maja? "To zbrodnia"

Na kolejnych miejscach znaleźli się europoseł, kandydat Lewicy Robert Biedroń (10,8 proc. poparcia), poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (3,1 proc.) oraz Szymon Hołownia (2,9 proc.). 0,9 proc. badanych odpowiedziało, że chce oddać głos na innego kandydata.

d3zp80z

Największy spadek poparcia, wśród wszystkich kandydatów - o 4 punkty proc. zanotował Hołownia.

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 marca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1032 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jakiego kandydata będą głosować.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zp80z

Podziel się opinią

Share

d3zp80z

d3zp80z
Więcej tematów