Trwa ładowanie...
d6aez0l

Badanie opinii publicznej. Andrzej Duda ma powody do niepokoju

Do wyborów prezydenckich pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale wyścig po miano pierwszego obywatela Rzeczypospolitej już teraz nabiera rumieńców. Faworyzowany Andrzej Duda zaczyna bowiem tracić przewagę nad Małgorzatą Kidawą-Błońską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (East News)
d6aez0l

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu", ewentualna druga tura wyborów prezydenckich może być bardzo wyrównana. Gdyby w prezydenckiej "dogrywce" znaleźli się Andrzej Duda oraz Małgorzata Kidawa-Błońska, 54 proc. wyborców wybrałoby obecnego prezydenta, a 46 proc. oddałoby swój głos na kandydatkę PO. Wynik badania obejmuje tylko osoby zdecydowane.

WP.PL
Podziel się

- Jeśli na pół roku przed wyborami jest tak niewielka różnica, to Andrzej Duda i obóz władzy nie mogą spać spokojnie. Te wyniki powinni zaniepokoić Dudę. Można spodziewać się pospolitego ruszenia całej opozycji przeciwko niemu w maju. PiS nie może być pewnym wygrania wyborów prezydenckich. Notowania urzędującego prezydenta są bardzo umiarkowane. Stąd rządzący powinni wyciszać i wygaszać konflikty i nie inicjować nowych - komentuje wyniki badania politolog prof. Kazimierz Kik.

d6aez0l

Instytut Pollster przeprowadził badanie w dniach 20-22 grudnia 2019 roku na próbie 1060 dorosłych Polaków.

Sondaże dotyczące wyborów prezydenckich dają sprzeczne wyniki. W podobnym okresie swoje badanie przeprowadził IBRiS. Wynika z niego, że 59 proc. Polaków spodziewa się wyborczego zwycięstwa Andrzeja Dudy. Na Kidawę-Błońską postawiło tylko 11 proc. badanych.

Zobacz też: Tusk o atakach na jego osobę: nie ronię łez nad moim losem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6aez0l

Podziel się opinią

Share

d6aez0l

d6aez0l
Więcej tematów