Trwa ładowanie...
d31tbyj

Badania przesiewowe dla nauczycieli. Plany ministerstwa

Badania przesiewowe dla nauczycieli z trzech województwach zapowiada minister zdrowia Adam Niedzielski. Urzędnicy opracowują szczegóły działań, ale znany jest już termin testów.
Share
Testy przesiewowe dla nauczycieli. Plany ministerstwa
Testy przesiewowe dla nauczycieli. Plany ministerstwaŹródło: PAP
d31tbyj

Badania przesiewowe pod kątem koronawirusa zostaną przeprowadzone wśród nauczycieli na Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce. Minister zdrowia poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że testy będą przeprowadzane w połowie stycznia, przed zakończeniem ferii.

- Chcemy, żeby przed pójściem dzieci do szkoły, przynajmniej w tych trzech województwach, sprawdzić bieżący stan zakażenia pośród pedagogów - wyjaśnił Niedzielski.

- Zastanawiamy się jeszcze nad formułą tego testowania. Mamy tu chwilę czasu - powiedział minister. Zastrzegł, że nie będą to raczej jednorazowe testy antygenowe.

d31tbyj

Zobacz też: Koronawirus. Poseł został salowym. Jaka jest reakcja w partii?

Niedzielski wyjaśnił, że testy wśród nauczycieli mają mieć charakter pilotażowy. Wskazał też na wątpliwości związane z zasadnością przeprowadzania badań przesiewowych.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z PAP stwierdził, że "jednorazowe przeprowadzenie badań przesiewowych wydaje się nie spełniać postulatów merytorycznych i nie daje obrazu rzeczywistości".

d31tbyj

- I eksperci, zarówno z rady medycznej przy panu premierze, jak i generalnie eksperci formułujący opinie szerzej w przestrzeni publicznej, te wątpliwości podnoszą - powiedział PAP minister zdrowia.

Badania przesiewowe dla nauczycieli. Plany ministerstwa

Adam Niedzielski wyjaśnił również, że to dlatego wstępne plany zakładają, aby wśród nauczycieli przeprowadzić jednocześnie testy antygenowe i PCR.

- Po to, by korzystać z tego, czym jest pilotaż, troszeczkę się nauczyć, zobaczyć na większej grupie czy potwierdzą się np. ujemne wyniki w antygenach - tłumaczył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31tbyj

Podziel się opinią

Share
d31tbyj
d31tbyj
Więcej tematów