Trwa ładowanie...
d10obw0

Babia Góra. Turyści zaginęli, trwa akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa GOPR na Babiej Górze. Intensywne opady śniegu sprawiły, że turyści stracili orientację w terenie - RMF donosi, że o własnych siłach schodzą ze szczytu. Ratownicy wyjechali też na akcję na Halę Miziową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja TOPR. Na Babiej Górze i Hali Miziowej zaginęli turyści
Akcja TOPR. Na Babiej Górze i Hali Miziowej zaginęli turyści (East News, Fot: Albin Marciniak)
d10obw0

GOPR-owcy nie udzielają informacji o turystach, których gwałtowna zmiana pogody uwięziła na szlakach. Najpierw pojawiła się informacja o akcji na Babiej Górze. Dyżurny grupy beskidzkiej zdradził też, że druga ekipa ratunkowa prowadzi akcję na Hali Miziowej. W linii prostej to niespełna 10 kilometrów, ale dotarcie na miejsce jest bardzo trudne.

Pogoda w Beskidach po południu wyraźnie się pogorszyła. Zaczął padać gęsty śnieg, a widoczność na szlakach gwałtownie zmalała.

Ventusky/Mapy Google
Podziel się

Babia Góra. Turyści zaginęli, trwa akcja ratunkowa

Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR apelują o rozwagę w planowaniu wycieczek górskich. Turyści muszą mieć ze sobą odpowiedni ubiór, a zwłaszcza dobre buty. Trzeba pamiętać, że w górach późną jesienią szybko zapada zmrok. Ratownicy proszą też, by każdy idąc na szlak miał przy sobie naładowany telefon komórkowy.

d10obw0

Zobacz też: Katastrofa na Giewoncie. Ogromny wysiłek ratowników TOPR

W sobotę GOPR-owcy pomogli 67-letniej turystce, która wybrała się na Szyndzielnię bez odpowiedniego obuwia i oświetlenia. Do celu dotarła godzinę przed zmrokiem, a wracając po zmroku w nieodpowiednim obuwiu wielokrotnie upadała w stromym i błotnistym terenie. Ratownicy udzielili jej niezbędnej pomocy i sprowadzili w bezpieczne miejsce.

Zobacz też: Babia Góra. GOPR odnalazł ciało zaginionego turysty

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10obw0

Podziel się opinią

Share

d10obw0

d10obw0
Więcej tematów