Trwa ładowanie...

Awaryjne lądowanie samolotu British Airways na londyńskim Heathrow

• Lądowanie zabezpieczało pięć jednostek straży pożarnej • Przewoźnik informuje o awarii, ale nie precyzuje, co się stało • Pasażerowie mówią o hałasie, który pojawił się podczas lotu • Maszyna czekała w powietrzu na przygotowanie się służb • Airbus A319 wykonywał rejsowy lot z Edynburga
Share
Awaryjne lądowanie samolotu British Airways na londyńskim Heathrow
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d1aqinq

- Tuż przed planowym lądowaniem w Londynie usłyszeliśmy hałas. Chwilę później kapitan wezwał do siebie załogę i wszyscy biegiem ruszyli do kokpitu - opowiada w rozmowie z "Evening Standard" James Kavanagh, który był w czwartkowy wieczór na pokładzie samolotu BA z Edynburga.

Dodaje, że ludzie byli przestraszeni, a personel pokładowy nie wyjaśnił, co się dzieje. - Wszystkie stewardessy zebrały się z tyłu samolotu i zaciągnęły zasłonkę. Nie mieliśmy pojęcia, co się stało. Minęliśmy Heathrow i kołowaliśmy przez kilkanaście minut. Dopiero po jakimś czasie poinformowano nas o przygotowaniach do lądowania - dodaje pasażer.

Na pasie startowym na maszynę czekały jednostki lotniskowej straży pożarnej. Lądowanie przebiegło bez problemów.

d1aqinq

Biuro prasowe British Airways potwierdza doniesienia o problemach z samolotem, ale nie wyjaśnia przyczyn awarii. "Nasz lot był zabezpieczany przez służby lotniskowe po tym, jak załoga zauważyła drobną usterkę techniczną Samolot wylądował bezpiecznie" - czytamy w komunikacie przewoźnika.

d1aqinq

Podziel się opinią

Share
d1aqinq
d1aqinq
Więcej tematów