Trwa ładowanie...
d30nacg
IAR

Awaria kolejnej polskiej rafinerii w Czechach - wzrosną ceny paliw?

• Zatrzymano produkcję w należącej do Orlenu rafinerii w Kralupach nad Wełtawą • Jest to kolejna polska rafineria na terenie Czech, która boryka się problemami technicznymi • Orlen zapewnia, że paliw nie zabraknie
Share
Awaria kolejnej polskiej rafinerii w Czechach - wzrosną ceny paliw?
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d30nacg

Jak poinformowali przedstawiciele firmy, w zakłądzie w Kralupach nad Wełtawą niedaleko Pragi doszło do „nadzwyczajnego zdarzenia w jednostce krakingu katalitycznego”. Okazało się, że awaria jest na tyle poważna, że rafineria całkowicie wstrzymała produkcję benzyny na kilka tygodni.

To nie pierwszy problem Orlenu w Czechach. Od ubiegłorocznego wybuchu w Litwinowie rafineria ta produkująca olej napędowy działa jedynie w ograniczonym zakresie. Jak poinformował zespół prasowy firmy, jeśli zajdzie taka potrzeba, to paliwa będą kupowane u dostawców zewnętrznych.

W związku z całą sytuacją Czeski Zarząd Państwowych Rezerw Paliwowych chce w najbliższych dniach dokładnie monitorować sytuację na czeskim rynku paliw. Instytucja ta będzie śledzić, czy dystrybutorzy nie próbują wykorzystać trudnej sytuacji czeskiego rynku paliwowego i sztucznie podnosić cen benzyny czy oleju napędowego. Jeśli zajedzie taka potrzeba, Zarząd uwolni swoje rezerwy, czym uniemożliwi spekulacje cenami paliw.

d30nacg

Zobacz także: Ceny surowców będą rosnąć. Po ile ropa?

d30nacg

Podziel się opinią

Share
d30nacg
d30nacg
Więcej tematów