Trwa ładowanie...
d3e6i9q

Awaria boeinga lecącego do Warszawy. Mamy relację pasażera

Pozostawili nam do decyzji, czy chcemy czekać aż naprawią usterkę, czy wysiadamy - relacjonuje nam Mike, który podróżował w piątek boeingiem z Frankfurtu do Warszawy. Samolot musiał lądować w związku z awarią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pasażer lotu odezwał się do nas przez formularz Dziejesie
Pasażer lotu odezwał się do nas przez formularz Dziejesie (Archiwum prywatne)
d3e6i9q

Boeing wyleciał w piątek wieczorem z Frankfurtu. Miał lądować w Warszawie. Udało nam się ustalić, że był to samolot Polskich Linii Lotniczych LOT - Boeing 737-800. To starsza wersja uziemionego od kilku dni Boeinga 737 Max.

"Nikt z obsługi na nas nie czekał"

Przez formularz Dziejesię odezwał się do nas uczestnik lotu. Jak relacjonuje, po 30 minutach od startu pasażerowie usłyszeli z głośników komunikat wygłoszony przez pilota. Ten miał poinformować pasażerów, że konieczne będzie awaryjne lądowanie. Zawrócił na lotnisko we Frankfurcie.

- Pozostawili pasażerom do decyzji, kto chce wracać do Polski, a reszta może wysiadać - relacjonuje mężczyzna. Jak dodaje, na pokładzie postanowiła pozostać około połowa pasażerów. - Czekali do godziny 23, aby usłyszeć, że lot został odwołany - pisze nam pasażer. O tej własnie godzinie okazało się, że usterki samolotu nie da się naprawić.

d3e6i9q

Mężczyzna wysłał mam materiał wideo:

Wcześniej media informowały, że na miejscu miały czekać na pasażerów karetki pogotowia i policja. Mężczyzna, który odezwał się do nas, twierdzi jednak, że pasażerowie nie otrzymali na lotnisku żadnej opieki. - Nikt z obsługi na nas nie czekał i długo błądziliśmy, aby uzyskać pomoc - wyznaje. - Ostatecznie otrzymaliśmy taxi, hotel, nowy lot Lufthansą na rano i voucher na posiłek - informuje mężczyzna.

- Atmosfera w samolocie nie należała do najlepszych, ale nie było dużej paniki, a załoga dobrze się spisała - podsumowuje.

screen

"Drobna usterka"

O komentarz do zdarzenia poprosiliśmy Polskie Linie Lotnicze LOT. Potwierdzono nasze informacje - był to Boeing 737-800. - Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT lecący z Frankfurtu do Warszawy zawrócił w piątek, ok. godz. 21:30 na lotnisko - informuje Jakub Piotr Panek. I dodaje, że taką decyzję podjął kapitan nie 30, a 15 minut po starcie. - Przyczyną było stwierdzenie drobnej usterki w systemie odpowiedzialnym za regulację ciśnienia w podwoziu - przyznaje.

- Samolot bezpiecznie wylądował we Frankfurcie. Było to standardowe lądowanie. Ze względu na późną porę i wymagany dodatkowy przegląd, rejs nie był kontynuowany. Pasażerowie otrzymali możliwość powrotu do Polski transportem zastępczym jeszcze w piątek. Dla tych, którzy zdecydowali się kontynuować podróż samolotem w sobotę - zapewniono transfery lotniskowe, miejsca w hotelach oraz bilety na rejsy w sobotę rano innymi połączeniami - dodaje.

d3e6i9q

Pytany, czy awaria miała związek z wyłączeniem z floty Boeingów 737 MAX 8 odpowiada, że nie. - Nasze samoloty przechodzą regularnie szczegółowe przeglądy techniczne i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa

Problem boeingów

W ostatnich tygodniach linie lotnicze miały spore problemy z boeingami.

W niedzielę doszło do katastrofy Boeinga 737 Max linii Ethiopian Airlines. Samolot z Addis Abeby do Nairobi w Kenii rozbił się kilka minut po starcie. Życie straciło 157 osób - wszyscy pasażerowie lotu.

Po tym zdarzeniu kilka krajów, w tym Polska, podjęły decyzję o zakazie korzystania z tych maszyn. W czwartek koncern lotniczy ze Stanów Zjednoczonych oficjalnie zdecydował się na uziemienie całej swojej floty samolotów 737 Max.

d3e6i9q

W specjalnie opublikowanym komunikacie Boeing podkreślił, że nadal ma pełne zaufanie do bezpieczeństwa samolotów 737 Max. Jednak po konsultacjach z Federalną Administracją ds. Lotnictwa (FAA), Narodowym Zarządem ds. Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz władzami lotniczymi i klientami na całym świecie podjęto decyzję o uziemieniu wszystkich 371 samolotów.

Zobacz też:

Kłopoty Boeinga lecącego do Warszawy. Awaryjne lądowanie

Katastrofa Boeinga. Amerykańska firma zawiesza loty wszystkich samolotów 737 Max

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e6i9q

Podziel się opinią

Share

d3e6i9q

d3e6i9q
Więcej tematów