ycipk-6zizsr

Awantura z posłem w Opolu. Prokuratura zajmuje się sprawą rozbitej bramki

Prokuratura wszczęła dochodzenie ws. zniszczenia bramki w urzędzie w Opolu. Doszło do tego w trakcie awantury wszczętej przez posła Janusza Sanockiego. Jeśli śledczy stwierdzą, że doszło do przestępstwa, polityk może zostać pozbawiony immunitetu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Janusz Sanocki twierdzi, że bramek w urzędzie być nie powinno
Poseł Janusz Sanocki twierdzi, że bramek w urzędzie być nie powinno (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-6zizsr

- Dyrektor Urzędu Wojewódzkiego w Opolu złożyła w prokuraturze wniosek o ściganie posła za zniszczenie mienia urzędu. Wartość szkody oszacowano na około cztery tysiące złotych - powiedział w rozmowie z TVN24 Wrocław Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Niezrzeszony poseł Janusz Sanocki chciał wejść do delegatury Krajowego Biura Wyborczego mieszczącej się w budynku opolskiego urzędu wojewódzkiego.

ycipk-6zizsr

Podczas próby wylegitymowania polityka doszło do awantury. Janusz Sanocki rozbił szklaną barierkę. Posła siłą wyprowadzili na zewnątrz policjanci.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie dochodzenie. - Jeśli okaże się, że doszło do przestępstwa, zostanie sporządzony wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego. Wszystko zależy od ustaleń dochodzenia - podkreślił Bar.

Polityk już zadeklarował, że jest skłonny zapłacić za naprawę "zakichanej bramki". Zaznaczył jednak że jego działanie było proobywatelskie - bo zabezpieczenie to wymysł wojewody, który godzi w prawa Polaków.

Źródło: tvn24.pl

ycipk-6zizsr

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6zizsr

ycipk-6zizsr
ycipk-6zizsr