Trwa ładowanie...

Awantura w Sejmie przez brak maseczki. Grzegorz Braun wykluczony z obrad

Gorąco w Sejmie. Poseł Grzegorz Braun został wykluczony z obrad. Powód? Brak wymaganej maseczki.
Share
Sejm. Grzegorz Braun wykluczony z obrad
Sejm. Grzegorz Braun wykluczony z obradŹródło: Agencja Gazeta
d2wl5js

W środę Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat budżetu unijnego. - Praworządność, łamanie praworządności stało się pałką propagandową. Odrzucamy takie podejście - oświadczył Morawiecki.

- Unia Europejska trwa, ponieważ jest organizacją państw, które są w stanie zawrzeć kompromis. Gdyby tego bezpiecznika w postaci weta nie było, Unii groziłby po prostu rozpad - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Początkowo zaplanowano, że posłowie nie będą mogli odnieść się do wystąpienia premiera. Jednak wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty pozwolił politykom zabrać głos, korzystając z możliwości złożenia sprostowania.

d2wl5js

Awantura w Sejmie. Grzegorz Braun wykluczony z obrad przez brak maseczki

Wśród nich znalazł się Grzegorz Braun z Konfederacji. Gdy poseł wszedł na mównicę, marszałek Czarzasty zwrócił mu uwagę, że nie ma maseczki. - Panie pośle, proszę jak mężczyzna mężczyznę. Nie krzyczę, my tu na pana się nie złościmy. Zgodnie z regulaminem Sejmu, jeśli chce Pan zabrać głos - proszę założyć maseczkę - apelował polityk Lewicy.

Jednak Braun pozostawał nieugięty. - Mógłby pan założyć maskę i nie ośmieszać nas? - nie dawał za wygraną Czarzasty. Grzegorz Braun należy do grona osób, które kwestionują istnienie epidemii koronawirusa, mimo że kolega z jego formacji - Artur Dzimabor - przebywa w szpitalu z powodu zakażenia COVID-19.

- Jeśli nie założy pan maseczki, nie włączę mikrofonu - zagroził Czarzasty Braunowi. Ostatecznie poseł został wykluczony z obrad ze względu na swoje zachowanie.

d2wl5js

Gorąco w Sejmie. Grzegorz Braun wykluczony z obrad przez brak maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wl5js

Podziel się opinią

Share
d2wl5js
d2wl5js
Więcej tematów