Trwa ładowanie...

Awantura na szczycie Trump - Putin. Wyprowadzono dziennikarza

Tuż przed konferencją prasową, na której prezydenci USA oraz Rosji mieli odpowiedzieć na pytania dziennikarzy, doszło do niecodziennej sytuacji. Z sali wyprowadzono jednego z reporterów.

Share
Awantura na szczycie Trump - Putin. Wyprowadzono dziennikarza
Źródło: Forum
dmy7f94

Zabezpieczającym wydarzenie funkcjonariuszom nie spodobał się napis na trzymanej przez dziennikarza kartce. Reporter nawoływał bowiem do wprowadzenia zakazu rozprzestrzeniania broni jądrowej. Zarówno USA, jak i Rosja dysponują ogromnymi arsenałami atomowymi, dlatego apel reportera uznano za prowokację.

Reuters
Źródło: Reuters

To dopiero drugie spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina. Wcześniej na żywo rozmawiali jedynie w lipcu 2017 r. w Hamburgu, w kuluarach szczytu G20. Dzisiejsza rozmowa obu przywódców trwała 2 godziny i 10 minut.

dmy7f94

Prezydenci USA i Rosji zgodnie przyznali, że rozmowy były udane, jednak podkreślają, że relacje pomiędzy ich krajami są trudne.

- Nasze stosunki nigdy nie były gorsze niż teraz. Ale to się zmieniło. Jakieś cztery godziny temu - powiedział w swoim stylu Donald Trump.

Zobacz także: Spektakularna historia upadku. Z globalnej marki stali się firmą z zaledwie jednym sklepem w Stanach Zjednoczonych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmy7f94

Podziel się opinią

Share
dmy7f94
dmy7f94
Więcej tematów