Trwa ładowanie...
d1rwl1s

Autostrada A20 zamknięta w obydwie strony. Poważne problemy dla kierowców, głównie z Polski

Na długości około 100 m obsunął się odcinek autostrady A20, jednej z najważniejszych dróg między Niemcami a Polską. Trasa w kierunku Lubeki została zamknięta. Teraz kierowcy mają kolejny problem. Bo pas w kierunku Szczecina również nie będzie przejezdny. Na jak długo? W tej chwili nie wiadomo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A20 zamyka się na pasie w kierunku Szczecina
A20 zamyka się na pasie w kierunku Szczecina (dpa, Fot: Wustneck)
d1rwl1s

Autostrada A20 z Lubeki do Szczecina jeden z najważniejszych projektów komunikacyjnych w Niemczech. Była główną trasą łącząca ten kraj z Polską. Autostradę ukończono w roku 2005, ale teraz została zamknięta.

Cała autostrada A20 na odcinku Bad Suelze-Tribsees będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego - poinformowało ministerstwo infrastruktury w Schwerinie. Dotychczas, z czterech pasów dostępny był tylko jeden, w kierunku Szczecina. Ale codzienne pomiary pokazały jednak, że także ten pas coraz bardziej się obsuwa, co stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu. Dlatego trasę zamknięto.

    Google Map

Inteligentne progi zwalniające. Tak się dba o bezpieczeństwo

Do problemów doszło na pasach autostrady w kierunku Rostoku. Na odcinku około 100 m zawaliła się nawierzchnia drogi zbudowanej na podmokłym podłożu. Powstała tam ogromna dziura o szerokości 10 m, długości 40 m i średniej głębokości 2,5 m. Ruch drogowy w kierunku Rostocku już od końca września kierowany był inną trasą.

d1rwl1s

Zawiódł innowacyjny system

Jak już wcześniej zaznaczał landowy minister komunikacji Christian Pegel, problemem przy budowie tej autostrady było to, że prowadziła ona przez siedlisko torfowe, które w trakcie budowy zostało zabezpieczone betonowymi elementami. Obecnie trzeba będzie wyjaśnić, czy to właśnie te elementy nie były w stanie wytrzymać obciążenia. Według aktualnej oceny ten innowacyjny system nie zadziałał.

- Będziemy musieli rzeczywiście cały ten odcinek zdjąć i zbudować zupełnie nowy, klasyczny most nad torfowiskiem, który opierać będzie się na twardym gruncie na głębokości 25 m, co uczyni tę autostradę sprawną przez następne dziesięciolecia - powiedział minister Pegel w rozmowie z Deutschlandfunk. Prace te potrwać mają kilka lat.

Źródło Deutsche Welle / opr. Małgorzata Matzke

Przeczytaj także:

Problem Berlina z bezdomnymi imigrantami

Rozkaz Putina. Rosja testuje rakiety międzykontynentalne

d1rwl1s

Podziel się opinią

Share

d1rwl1s

d1rwl1s
Więcej tematów