Trwa ładowanie...

Austria: rośnie liczba migrantów napływających z Węgier

Około 10 700 migrantów napłynęło z Węgier do Austrii do niedzielnego popołudnia, więcej niż przez całą sobotę - poinformował rzecznik policji w kraju związkowym Burgenland we wschodniej Austrii. W sobotę przybyło ogółem 10 500 migrantów.

Share
Austria: rośnie liczba migrantów napływających z Węgier
Źródło: AFP, Fot: Jure Makovec
d26tvn2

Chorwacja, która stanęła w obliczu rosnących tłumów z powodu zabarykadowania przez Węgry granicy z Serbią przed migrantami zmierzającymi na północ, kieruje ich do granicy z Węgrami, które z kolei odsyłają tych ludzi do ośrodków w Austrii. Niemal wszyscy przybyli do miejscowości Nickelsdorf na północy Burgenlandu.

Inny przedstawiciel austriackiej policji poinformował, że prowadzące do Wiednia pasy autostrady A4 przebiegającej przez granicę w pobliżu Nickelsdorf zostały zamknięte; szczegółów nie podał. Wcześniej policja austriacka zamknęła pasy tej autostrady z powodu migrantów, którzy na nią wychodzili lub próbowali rozpocząć tu pieszą wędrówkę do Wiednia.

d26tvn2

Około 1000 imigrantów trafiło w sobotę i niedzielę do Styrii graniczącej ze Słowenią - poinformował rzecznik policji w tym austriackim kraju związkowym.

Po zaostrzeniu przez Węgry przepisów antyimigracyjnych i uszczelnieniu granicy z Serbią tysiące migrantów zmieniły trasę, którą usiłują dotrzeć do Europy Zachodniej. Teraz próbują się dostać do bogatych krajów UE także przez Chorwację i będącą w strefie Schengen Słowenię.

d26tvn2

Podziel się opinią

Share
d26tvn2
d26tvn2
Więcej tematów