Trwa ładowanie...
d446pqd

Austria: poziom wody w Dunaju ustabilizowany

We wschodniej Austrii utrzymuje się krytyczna sytuacja powodziowa. Jednak poziom wody w Dunaju i jego dopływach ustabilizował się i powoli się obniża.

Share
d446pqd

W Górnej Austrii Dunaj i jego dopływy zalały ponad 3 tysiące hektarów. W 100 zalanych gospodarstwach nadal stoi woda, ale w sobotę przed południem przestało jej przybywać. Poziom wody, który osiągnął wysokość nie notowaną od 10 lat, obniża się centymetr po centymetrze. Podobnie jest w Dolnej Austrii. Tam wały z worków z piaskiem i wodoszczelne bariery z aluminium uchroniły przed powodzią centrum zabytkowego miasteczka Krems i kilka innych miejscowości.

Na pomoc strażakom, wyczerpanym trzydobową walką z powodzią, przybyło wojsko, które kontroluje i umacnia wały. Powódź ominęła wprawdzie zachodnie regiony Austrii, jednak obfite opady deszczu wywołały tam liczne lawiny błota. W Tyrolu wiele z nich zeszło na lokalne drogi, na kilka godzin blokując ruch kołowy.

W tyrolskich Alpach z powodu opadów deszczu i śniegu wzrosło też niebezpieczeństwo lawin. Teraz obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia. (iza)

d446pqd

Podziel się opinią

Share
d446pqd
d446pqd
Więcej tematów