Trwa ładowanie...
d32thz3

Austria nie zaostrzy kontroli na granicy z Węgrami

Rząd austriacki ogłosił w niedzielę, że nie wprowadzi nadzwyczajnych kontroli na swej granicy z Węgrami, którą przekraczają codziennie w drodze na zachód setki uchodźców z Bliskiego Wschodu, mimo iż Niemcy zastosowały taki środek na swej granicy z Austrią.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Austria nie zaostrzy kontroli na granicy z Węgrami
(PAP/EPA, Fot: HERBERT P. OCZERET)
d32thz3

Kanclerz Austrii Werner Faymann złożył takie oświadczenie po nadzwyczajnym posiedzeniu swego gabinetu poświęconym kryzysowi spowodowanemu wzmożonym napływem uchodźców.

Przyznał, jak poinformowała austriacka agencja APA, że trudno jest powiedzieć, w jakiej mierze decyzja Berlina wpłynie na kształtowanie się sytuacji po stronie Austrii, przez którą uchodźcy zmierzają do Niemiec.

- Nie sposób przewidzieć, jak będą wyglądały zatory - dodał Faymann.

d32thz3

Niemcy i Austria utrzymywały politykę otwartych granic, która pozwalała na napływ do obu krajów tysięcy uchodźców przybywających tak zwaną drogą bałkańską przez Turcję, Grecję, Macedonię, Serbię i Węgry.

Przez Nickeldorf na granicy z Węgrami, dotarło w niedzielę do Austrii około 10 000 osób.

Od granicy uchodźcy są przewożeni do Wiednia i innych miast, skąd dotąd kontynuowali swą drogę do Niemiec - dla większości z nich głównego celu wędrówki.

W niedzielę szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere poinformował, że w związku z napływem migrantów niemiecki rząd przywrócił czasowo kontrole na swoich granicach, poczynając od granicy południowej z Austrią. Berlin zawiesił też od godz. 17 ruch kolejowy między Niemcami a Austrią.

d32thz3

Zobacz także: Niemiecki rząd wprowadza kontrolę na granicy z Austrią

d32thz3

Podziel się opinią

Share
d32thz3
d32thz3
Więcej tematów