Trwa ładowanie...
d2yeuu1

Atrakcje 11 listopada w Poznaniu. Sprawdź, co będzie się działo na Święto Niepodległości

W Święto Niepodległości Poznań zamieni się po raz kolejny w najweselsze miasto w Polsce. Korowód, Bieg Niepodległości, koncerty. Sprawdź, jakie atrakcje czekają cię w stolicy Wielkopolski 11 listopada.
Share
Uroczystości 11 listopada, Poznań. Sprawdź atrakcje na Święto Niepodległości w swoim mieście.
Uroczystości 11 listopada, Poznań. Sprawdź atrakcje na Święto Niepodległości w swoim mieście.Źródło: East News, Fot: Adam Jastrzebowski/REPORTER
d2yeuu1

11 listopada w Poznaniu. Parada ze Świętym Marcinem

W Poznaniu obchody 11 listopada łączą się z imieninami Ulicy Święty Marcin. Od 10 do 22 będzie trwał kiermasz rogala na Alei Niepodległości. Specjalny program przygotują okoliczni restauratorzy. Od 11 będziemy podziwiać pokazy taneczne, sportowe i cyrkowe, zaś od 13:15 koncerty.

Od 13:30 do 14 z ul. Piekary na parking przed Zamkiem Cesarskim przejdzie Korowód świętego Marcina. Właściwe świętowanie rozpocznie się, gdy święty Marcin w stroju rzymskiego legionisty odbierze z rąk prezydenta Poznania symboliczne klucze do miasta. Wystąpią przebierańcy, szczudlarze, połykacze ognia i inni performerzy.

d2yeuu1

Na scenie pojawią się: Kraków Street Band, Noise Band, Siły Specjalne, Izzy and The Black Trees, Pablopavo i Ludziki. Między 21 a 21:30 odbędzie się finał imprezy – koncert połączony z pokazem akrobatycznym na placu przed Zamkiem Cesarskim.

Święto Niepodległości w Poznaniu. Weź udział w Biegu Niepodległości

Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku w Poznaniu po raz czwarty. W rekordowym 2018 roku 10-kilometrową trasę po centrum miasta przemierzyło ponad 22 tysiące uczestników. W tym roku organizatorzy spodziewają się ponad 15 tysięcy biegaczy.

Aby wziąć udział w Biegu Niepodległości, zarejestruj się na stronie organizatora i wnieś opłatę startową. Start 11 listopada o 11:11 na Alei Niepodległości, w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

11 listopada w Poznaniu. Spróbuj smacznych atrakcji

W Święto Niepodległości warto odwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania. Placówka od 9 do 11 listopada (sobota-poniedziałek) organizuje pokazy rogalowe, połączone ze wspólnym wypiekaniem miejskiego przysmaku świętomarcińskiego i jego degustacją. Wciąż jest dużo miejsc wolnych na zapisy. W każdy z wymienionych dni o 13:45 odbędzie się pokaz po angielsku.

d2yeuu1

Podziel się opinią

Share
d2yeuu1
d2yeuu1
Więcej tematów