Trwa ładowanie...
ycipk-3l5th1

Ataki na placówki dyplomatyczne w Syrii

Tłumy demonstrantów uzbrojonych w noże i pałki zaatakowały 12 listopada wieczorem ambasadę Arabii Saudyjskiej w Damaszku oraz konsulaty Francji i Turcji w Latakii - poinformowały miejscowe źródła. Do ataków doszło po tym jak Liga Arabska zawiesiła Syrię w prawach członka tej organizacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irański Press TV podaje, że wydarzenia w Syrii są częścią amerykańskiego spisku
Irański Press TV podaje, że wydarzenia w Syrii są częścią amerykańskiego spisku (AP, Fot: Amr Nabil)
ycipk-3l5th1

Według świadków, setki osób skandujących hasła poparcia dla prezydenta Baszara el-Asada pobiły strażnika i wdarły się na teren ambasady Arabii Saudyjskiej, w dzielnicy Damaszku Abu Rummaneh, odległej o trzy przecznice od rezydencji Asada. Dzielnica ta jest jedną z najpilniej strzeżonych przez policję w syryjskiej stolicy.

W sierpniu br. Arabia Saudyjska wycofała swojego ambasadora z Syrii po tym jak król Abd Allah zażądał położenia kresu prześladowaniom opozycji w tym kraju.

Do podobnych ataków doszło w portowym mieście Latakia (330 km na północ od Damaszku), gdzie atakowano konsulaty Turcji i Francji.

ycipk-3l5th1

Liga Arabska zawiesiła członkostwo Syrii, po tym jak władze tego kraju nie dotrzymały obietnicy powstrzymania się od dalszych akcji policji i wojska przeciwko demonstrantom domagającym się demokratyzacji i rozpoczęcia dialogu z opozycją.

Według źródeł dyplomatycznych, zaatakowane placówki zostały poważnie zniszczone.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3l5th1

ycipk-3l5th1
ycipk-3l5th1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów