wp
19-06-2017 (06:28)

Atak w Londynie. To on rozjeżdżał muzułmanów

Furgonetka wjechała w grupę wiernych wychodzących z meczetu w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. Pojawiło się nagranie pokazujące zatrzymanie jej kierowcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak w Londynie. To on rozjeżdżał muzułmanów
(PAP/EPA)

Przynajmniej 10 osób zostało rannych, z czego 8 trafiło do szpitala. Jedna niestety zginęła. 48-letni sprawca ataku miał celowo wjechać w wyznawców islamu opuszczających sunnicką świątynię po nocnej modlitwie. Według świadków zdarzenia w pojeździe było jeszcze dwóch innych mężczyzn, ale mieli oni zbiec. Policja tego nie potwierdza. W pierwszych doniesieniach wspominano także o ataku z użyciem noża. Tu policja mówi wprost, że nic takiego się nie wydarzyło.

wp

Na nagraniu widać skutego mężczyznę i krzyczący tłum ludzi. Słychać okrzyki "dlaczego to zrobiłeś". Domniemany sprawca, kierowca furgonetki, trafia później do policyjnego wozu. Na miejscu pojawiła się jednostka do zwalczania terroryzmu, ale policja bierze też pod uwagę możliwość, że zatrzymany jest chory psychicznie.

Nie ma wątpliwości, że chodzi o celowe działanie. Kierowca czekał, aż modlący się wyjdą z meczetu, po czym zawrócił z bus pasa i wjechał w idących chodnikiem - twierdzi telewizja Sky News.

Po zajściu napastnik był spokojny, wręcz uśmiechał się. Brytyjskie media spekulują, że był to atak odwetowy osoby o poglądach skrajnie prawicowych. Mężczyzna po wyjściu z auta miał krzyczeć "zabiję wszystkich muzułmanów". W tej samej dzielnicy obok siebie znajdują się meczet, kościół protestancki i katolicki.

PAP/EPA
Podziel się
wp

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Polub WP Wiadomości
wp
wp
wp
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.