Trwa ładowanie...
d2tt4kg

Atak w kościele. Głos zabrał wiceminister

Atak w kościele w Rypinie (woj. kujawsko-pomorske). Uzbrojony w siekierę mężczyzna uszkodził ołtarz w świątyni podczas porannej mszy. Głos zabrał wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Romanowski
Marcin Romanowski (East News)
d2tt4kg

Do aktu wandalizmu doszło rano w kościele w Rypinie w Kujawsko-Pomorskiem. 46-latek w trakcie odprawianej mszy wstał z ławki, podszedł do ołtarza i zaczął uderzać w niego siekierą.

Niektórzy zaczęli wybiegać z kościoła. Inni próbowali powstrzymać mężczyznę. W końcu został zatrzymany i przekazany w ręce policji. Są podejrzenia, że jest osobą niepoczytalną.

Do sprawy odniósł się wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Wydał oświadczenie na Twitterze.

d2tt4kg

"Rypin to moje rodzinne miasto, tutaj się wychowałem. Było to miejsce, w którym ludzie wzajemnie się szanowali i nie okazywali nienawiści na tle religijnym. Jestem wstrząśnięty dzisiejszym atakiem w kościele św. Trójcy. Chociaż zachodzą wątpliwości, co do pełnej poczytalności sprawcy, ten czyn to bez wątpienia rezultat trwającej nagonki na Kościół i wszystkich ludzi wierzących. Kolejny z serii aktów agresji, wandalizmu i profanacji” - napisał.

Wspomniał także o Paradzie Równości w Warszawie. Stwierdził, że "prezydent Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej swoją obecnością na paradzie legitymizuje takie zachowania".

"Pan i Pana partia jesteście w ten sposób odpowiedzialni za tworzenie atmosfery nienawiści wobec wspólnoty ludzi wierzących i wasze zachowanie jest zachętą do takich aktów szaleńczej agresji. Opamiętajcie się!” - zaapelował bezpośrednio do Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także: W Polsce są elektrownie groźniejsze od Czarnobyla

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tt4kg

Podziel się opinią

Share

d2tt4kg

d2tt4kg
Więcej tematów