Trwa ładowanie...
d2zjwju

Atak nożownika we Francji. Jedna osoba nie żyje

Agresywny mężczyzna z nożem zaatakował przechodniów na ulicy francuskiego miasta. Jedna osoba nie żyje, a kilka zostało rannych. Trwa obława na napastnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak nożownika we Francji. Jedna osoba nie żyje
(Twitter)
d2zjwju

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na jednej z ulic francuskiego miasta Rouen. Mężczyzna z nożem rzucił się na przechodniów, w wyniku ataku kilka osób zostało rannych, jedna osoba nie żyje. Policjanci natychmiast interweniowali, oddali strzały w kierunku napastnika, ale zdołał uciec.
Ponad 20 opancerzonych wozów oraz wojsko rozpoczęło obławę na nożownika, blokując miasto. Do tej pory nie podano informacji o schwytaniu mężczyzny.

Jak donoszą francuskie media, ofiarą nożownika jest były prezes klubu piłkarskiego FC Rouen, Pascal Darmon. Mężczyzna był znaną postacią w miasteczku, zajmował się sprzedażą win.

Rouen to 100-tysięczne miasto położone nad Sekwaną, w 2016 roku islamscy ekstremiści weszli do tamtejszego kościoła katolickiego i poderżnęli gardło duchownemu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wczorajszego ataku ani jakiej narodowości był napastnik.

d2zjwju

Podziel się opinią

Share

d2zjwju

d2zjwju
Więcej tematów