Trwa ładowanie...

Atak nożownika w tramwaju w Krakowie. 16-latek w szpitalu

Krwawy finał awantury w krakowskim tramwaju. Pijany 56-latek ranił nożem nastolatka, bo ten zwrócił mu uwagę, że jest wulgarny i zaczepia innych pasażerów.

Share
Atak nożownika w tramwaju w Krakowie. 16-latek w szpitalu
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d14obnw

Incydent wydarzył się ok. godz. 13 w tramwaju, który przejeżdżał w okolicach mostu Grunwaldzkiego.

- 56-latek podróżował z kobietą, która też była pod wpływem alkoholu. Na ich niewłaściwe zachowanie zareagowało czterech nastolatków. W pewnym momencie starszy mężczyzna wyciągnął nóż i ranił 16-latka w szyję - relacjonuje w rozmowie z Wirtualną Polską mł. insp. Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

d14obnw

Policję i pogotowie na miejsce wezwał motorniczy, który wcześniej zablokował też drzwi tramwaju. - Ranny 16-latek trafił natychmiast do szpitala. Jego życiu nic nie zagraża - dodaje policjant.

Napastnik i towarzysząca mu kobieta zostali zatrzymani. Zostaną jednak przesłuchani dopiero po wytrzeźwieniu. Wtedy mężczyzna usłyszy prawdopodobnie też zarzut napaści. - Sprawdzimy nagranie z kamer w tramwaju, żeby dokładnie odtworzyć przebieg awantury - wyjaśnia mł.insp. Gleń.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Krakowa. Ze względu na interwencję służb przez dwie godziny tramwaje nie jeździły przez krakowski most Grunwaldzki - kierowano je objazdem przez ul. Krakowską.

d14obnw

Podziel się opinią

Share
d14obnw
d14obnw
Więcej tematów