Trwa ładowanie...
d31i5c1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Atak na turystów w Dagestanie - jedna osoba nie żyje, 11 rannych

• Nieznany sprawca ostrzelał grupę turystów w zabytkowej fortecy w Dagestanie, republice na rosyjskim Kaukazie
• W wyniku ataku zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych
• Wciąż trwają poszukiwania napastnika
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Atak na turystów w Dagestanie - jedna osoba nie żyje, 11 rannych
(AFP, Fot: YURI KADOBNOV)
d31i5c1

Wśród ofiar było dwóch funkcjonariuszy straży granicznej, jeden z nich zmarł. Do zdarzenia doszło przed twierdzą Naryn Kala w mieście Derbent.

- W ataku 12 osób odniosło rany, z czego jedna zmarła - powiedział przedstawiciel dagestańskich władz. - Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej, stan czterech osób jest poważny - relacjonował.

d31i5c1

Według śledczych niezidentyfikowany napastnik zaatakował grupę około 20 turystów przebywających na punkcie widokowym. Strzelał z broni automatycznej z pobliskiego lasu.

Reuters przypomina, że w Dagestanie, który jest autonomiczną republiką wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej, często dochodzi do zamachów bombowych i ataków z wykorzystaniem broni palnej. Większość mieszkańców tego obszaru w północnej części Kaukazu to muzułmanie. Władze w Moskwie od lat walczą też z tamtejszymi islamistami. Ataki na turystów są jednak rzadkością - podkreśla Reuters.

d31i5c1

Podziel się opinią

Share

d31i5c1

d31i5c1
Więcej tematów