Trwa ładowanie...
d2755q2
d2755q2

Atak na system teleinformatyczny Polskich Linii Lotniczych LOT

Kilkanaście rejsów polskiego przewoźnika PLL LOT zostało odwołanych z powodu awarii systemu informatycznego, wywołanej atakiem na naziemne systemy IT - poinformowała spółka. Utrudnienia dotknęły ponad 1,4 tys. pasażerów. Sytuacja została już opanowana. Sprawą zajmuje się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2755q2

- Był to cyberatak na jeden z systemów naziemnych. Nie można mówić teraz o ataku hakerskim, bo wtedy wskazywalibyśmy grupę sprawców, a my nie wiemy jeszcze, kto za tym stał - powiedział w TVP Info p.o. rzecznika PLL LOT Adrian Kubicki.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego informację o ataku na PLL LOT. - Szef ABW natychmiast polecił skierować wszelką pomoc w wyjaśnieniu całej sytuacji - powiedział rzecznik ABW płk Maciej Karczyński.

"Dzisiaj popołudniu LOT stał się przedmiotem ataku teleinformatycznego na naziemne systemy IT. W związku z tym nie możemy przygotowywać planów lotu, a więc samoloty nie mogą wylecieć z Warszawy" - napisano. Zapewniono, że samolotom, które są w powietrzu, nic nie zagraża.

d2755q2

Dzisiaj popołudniu LOT stał się przedmiotem ataku teleinformatycznego na naziemne systemy IT. W związku z tym nie możemy...

Posted by LOT Polish Airlines on 21 czerwca 2015

W związku z awarią odwołano już kilkanaście rejsów krajowych i zagranicznych, a kilka kolejnych jest opóźnionych.

Linie LOT poinformowały, że pasażerami na lotnisku opiekuje się Mobilny Zespół Opieki Pasażera.

Informujemy, że ze względu na awarię systemu informatycznego odwołane zostały następujące rejsy:WAW-HAM LO 393, ...

Posted by LOT Polish Airlines on 21 czerwca 2015

d2755q2

Jak powiedział w TVN24 przedstawiciel prasowy PLL LOT Adrian Kubicki, utrudnienia dotknęły ponad 1,4 tys. osób. - Pasażerowie mają zapewnione jedzenie, wodę. Ci, który będą wylatywać jutro, będą mieli zapewniony hotel - dodał.

Według Polsat News, rejsy krajowe będą realizowane komunikacją naziemną.

"Sytuacja już opanowana"

Tymczasem na swojej stronie PLL LOT zapewniły, że "sytuacja po ataku teleinformatycznym została opanowana". "Staramy się jak najszybciej przywrócić regularność rejsów. Nasze centrum operacyjnej już bez problemu przygotowuje plany rejsów. Postaramy się zapewnić jak największej liczbie pasażerów informację i kontynuację rozpoczętych podróży" - napisano w komunikacie.

d2755q2

Jak poinformował Adrian Kubicki, rozpoczęły się już boardingi, pierwsze samoloty powoli już zaczynają startować z lotniska. - Wciąż opiekujemy się pasażerami, których loty zostały odwołane - dodał.

- Pasażerowie opóźnionych rejsów powinni natomiast jak najszybciej znaleźć się na pokładzie - powiedział Kubicki.

d2755q2

Podziel się opinią

Share

d2755q2

d2755q2
Więcej tematów