Trwa ładowanie...
dvsosjf

Atak na synagogę w Poway. 19-latek zaczął strzelać do wiernych

Mężczyzna wszedł z bronią do synagogi w Poway, 32 km na północ od San Diego. Otworzył ogień do modlących się. Jedna osoba zginęła, a trzy ranne trafiły do szpitala. Podejrzany został zatrzymany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napastnik to 19-late. Został zatrzymany
Napastnik to 19-late. Został zatrzymany (Youtube.com)
dvsosjf

Do ataku doszło w sobotę w chasydzkiej synagodze Chabad-Lubawicz w Poway.

Sprawcą jest 19-letni John T. Earnest, biały mężczyzna z San Diego. Świadkowie w rozmowie z NBC 7 mówią, że nie słyszeli, żeby coś krzyczał, czy mówił podczas ataku. Jedna z osób twierdzi, że w jego oczach można było odczytać nienawiść, przyszedł, żeby zabić.

Okazało się, że w synagodze był funkcjonariusz straży granicznej. Próbował powstrzymać napastnika. Oddał w jego kierunku strzały, które podziurawiły auto sprawcy. 19-latkowi udało się jednak uciec. Został zatrzymany 3,5 km dalej.

dvsosjf

Policja informuje, że Earnest nie krył, że posiada broń. Leżała na siedzeniu obok. Okazuje się, że miesiąc temu był przesłuchiwany w sprawie podpalenia meczetu, ale wypuszczono go z braku dowodów, że ma z tym coś wspólnego.

W strzelaninie zostały ranne cztery osoby. Jedna z nich - 60-letnia kobieta - zmarła w szpitalu. Ranni to nastolatka, 34-latek i 57-letni rabin.

Po ataku na synagogę solidarność z ofiarami wyraził między innymi prezydent Donald Trump. "Myśli i modlitwy kieruję w kierunku wszystkich osób dotkniętych strzelanina w synagodze w Poway w Kalifornii. Niech Bóg was wszystkich błogosławi. Podejrzany zatrzymany. Dziękuję!" - napisał.

Zobacz także: Dramatyczna akcja ratowania katedry Notre Dame. Straż pokazała film

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

dvsosjf

Podziel się opinią

Share
dvsosjf
dvsosjf
Więcej tematów