ycipk-2t5u4b
Atak na świątynię w Kabulu. Są zabici i ranni
IARReutersZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

Atak na świątynię w Kabulu. Są zabici i ranni

• Uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień w świątyni w stolicy Afganistanu
• Zginęło co najmniej 14 osób, a 36 zostało rannych
• Szyici obchodzą dzisiaj najważniejsze dla nich święto Aszura
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2t5u4b

Co najmniej 14 osób zginęło, a 36 zostało rannych, gdy w jednej z szyickich świątyń w Kabulu napastnik otworzył ogień do wiernych - poinformował rzecznik MSW Afganistanu Sedik Sedikki.

Ofiary śmiertelne to 13 cywilów i policjant. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, które mówiły o trzech napastnikach, ataku dokonał tylko jeden osobnik. Został zastrzelony przez policję - powiedział Sedikki.

ycipk-2t5u4b

Są obawy, że ostateczna liczba ofiar śmiertelnych będzie wyższa. Resort zdrowia poinformował, że rannych przewieziono do szpitali.

Do ataku doszło tuż przed godz. 20 czasu miejscowego, gdy wierni zebrali się na obchodach najważniejszego święta szyitów - Aszury. Świadkowie informują o wybuchu, po którym nastąpiła strzelanina. Siły bezpieczeństwa ewakuowały świątynię - poinformował szef policji w Kabulu Abdul Rahman Rahimi.

Tradycja żałobnego dnia Aszura wiąże się z wydarzeniem z historii islamu. Chodzi o śmierć w bitwie pod Karbalą w 680 roku imama Husajna - potomka Fatimy, córki Mahometa. To najważniejsze święto szyitów, którzy z tej okazii urządzają widowiska pasyjne odtwarzające śmierć imama Husajna.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t5u4b

ycipk-2t5u4b
ycipk-2t5u4b