Trwa ładowanie...

Atak laserem na londyńskim lotnisku. Pilot został oślepiony

• Pilot samolotu linii British Airways został oślepiony laserem podczas lądowania na lotnisku Heathrow • Skierowanie tak silnego strumienia światła prosto w oczy może nawet uszkodzić siatkówkę • W ciągu ostatnich 6 lat w Wielkiej Brytanii doszło do 9 tys. takich przypadków
Share
Atak laserem na londyńskim lotnisku. Pilot został oślepiony
Źródło: PAP, Fot: Paul Mayall
d2st755

Pilot lądującego samolotu został oślepiony mocnym strumieniem lasera. Samolot linii British Airways leciał z Bergen w Norwegii na lotnisko Heathrow w Londynie.

Nie jest to pierwszy taki atak - w ciągu ostatnich sześciu lat w Wielkiej Brytanii zarejestrowano ich aż 9 tys. Oślepienie pilota strumieniem światła może doprowadzić do tragedii.

Jak podaje RMF, związek zawodowy pilotów zaapelował do brytyjskich władz, by komercyjnie dostępne, laserowe wskaźniki uznano za niebezpieczną broń. Piloci chcą również, by nie można ich było nosić (tak samo jak noży) w miejscach publicznych.

Skierowanie wiązki lasera prosto w oczy może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń siatkówki, a nawet krótki kontakt z tak silnym strumieniem światła może spowodować zaburzenia wzroku, bardzo niebezpieczne w przypadku pilotów.

d2st755

Podziel się opinią

Share
d2st755
d2st755
Więcej tematów