Trwa ładowanie...
diyrw9y
nasa
30-07-2002 06:27

Asteroida Ziemi na razie nie grozi

(RadioZet)
Gigantyczna asteroida, o której astronomowie początkowo sądzili, że za 17 lat może uderzyć w Ziemię, minie naszą planetę w bezpiecznej odległości - poinformowali naukowcy NASA.

diyrw9y
diyrw9y

Po przeprowadzeniu dalszych obserwacji asteroidy 2002 NT7, możemy wykluczyc, że 1 lutego 2019 roku dojdzie do jej zderzenia z Ziemią - napisali naukowcy w oświadczeniu.

Jednocześnie zastrzegli, iż nie mogą zupełnie wykluczyć, że do zderzenia dojdzie 1 lutego 2060 roku. Dodali jednak, że prawdopodobnie także ta ewentualność zostanie wkrótce wykluczona.

Naukowcy twierdzą, że kolizja z asteroidą tej wielkości - średnicy dwóch kilometrów - zatopiłaby kontynent, spowodowała zmianę klimatu i pozbawiła życia jedną czwartą ludzkiej populacji.

Statystycznie, około 10-kilometrowa asteroida uderza w Ziemię co 100 milionów lat. Powoduje ona kataklizm, jak ten, którego efektem było wyginięcie dinozaurów 65 milionów lat temu.

Astreoida 2002 NT7 znajduje się obecnie w odległości 100 milionów kilometrów od Ziemi. Obiega Słońce co 2,3 roku ziemskiego. (mp)

diyrw9y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diyrw9y
Więcej tematów