Trwa ładowanie...
dax2ut5

Artur Wrochna rezygnuje z członkostwa w PO. "Mam poglądy centroprawicowe"

W najbliższych dniach złożę rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej - powiedział szef tej partii w powiecie olsztyńskim, burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. Jego nazwisko pojawiło się wśród osób, które poparły nowe ugrupowanie Porozumienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Porozumienia Jarosław Gowin
Lider Porozumienia Jarosław Gowin (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
dax2ut5

Wrochna jest szefem PO w powiecie olsztyńskim, członkiem rady regionu warmińsko-mazurskiego tej partii. Ogłoszenie jego nazwiska wśród osób obecnych na sobotnim kongresie nowego ugrupowania Jarosława Gowina było - jak dowiedziała się PAP - całkowitym zaskoczeniem dla działaczy Platformy.

Zobacz też: Gowin o kolejnych wyborach

- Formalnie jestem jeszcze członkiem PO. W najbliższych dniach złożę rezygnację, co jest konsekwencją mojego zbliżenia do nowej inicjatywy premiera Gowina. Natomiast decyzję o ewentualnym przystąpieniu do Porozumienia podejmę w niedługim czasie - powiedział Wrochna.

Jak tłumaczył, jest to skutek jego "osobistych przemyśleń". Przypomniał, że w przeszłości był związany z Akcją Wyborczą Solidarność i od lat ma poglądy centroprawicowe, a w wyborach na burmistrza Olsztynka nie startował z PO, tylko z lokalnego komitetu.

dax2ut5

Do Porozumienia dołączył - również kojarzony z PO - olsztyński socjolog i medioznawca prof. Marek Sokołowski, który w przeszłości z rekomendacji tej partii był członkiem rady programowej TVP Olsztyn. Naukowiec podkreślił, że nie był nigdy członkiem Platformy, a jedynie sympatykiem w pierwszych latach jej istnienia.

Prezesem nowej partii jest wicepremier Jarosław Gowin, który przemawiał w sobotę na kongresie ugrupowania. Szef MSW Marusz Błaszczak odczytałlist od Jarosława Kaczyńskiego, który był nieobecny z powodu choroby.

Źródło: PAP,niezalezna.pl

dax2ut5

Podziel się opinią

Share
dax2ut5
dax2ut5
Więcej tematów