Trwa ładowanie...

Artur Soboń: Mateusz Morawiecki byłby świetnym premierem. Może najlepszym w historii III RP

Mateusz Morawiecki zdobywa poparcie w klubie PIS. Po pierwszym zaskoczeniu, posłowie Prawa i Sprawiedliwości stają za kandydaturą wicepremiera na stanowisko szefa rządu. – Mogę o nim mówić tylko dobrze – powiedział nam w Sejmie poseł PIS Artur Soboń. Inni przyznają, że gdyby dziś odbyło się głosowanie za wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, to zdobyłby większość. Morawiecki nie marnuje czasu. Spotyka się i rozmawia z politykami PIS, także z Jarosławem Kaczyńskim.

d2i1btr
d2i1btr

- O Mateuszu Morawieckim mogę mówić tylko dobrze. Trudno mi znaleźć jakiekolwiek złe słowo, które można powiedzieć o wicepremierze. Jest to wielki transfer do naszego obozu i sukces naszej polityki gospodarczej. Mateusz Morawiecki jest symbolem tego sukcesu i symbolem przerwania tego wszystkiego, co symbolizowała polityka Leszka Balcerowicza. Można powiedzieć, że Mateusz Morawiecki jest anty-Balcerowiczem III RP- mówił poseł PiS Artur Soboń.

Pytany, czy Mateusz Morawiecki zostanie premierem polityk PiS odpowiedział, że "tak czy inaczej przejdzie do historii". – Ośmielił się wprowadzić Polskę na suwerenne tory polityki gospodarczej, własnego planu – stwierdził.

Według Artura Sobonia Mateusz Morawiecki byłby dobrym premierem, a może nawet najlepszym w historii III RP. - Trzymam kciuki za niego, ale też za decyzje umożliwiające realizację wspólnych celów przez nasz obóz polityczny niezależnie, kto będzie premierem – podkreślił poseł PiS.

d2i1btr

- Przypomnę, że to Mateusz Morawiecki mówił, że będziemy rządzić do 2031 r. to jest nasz cel – dodał.

W poniedziałek późnym wieczorem pojawiła się informacja, że premier Beatę Szydło może zastąpić Mateusz Morawiecki. W czwartek zmianami w rządzie ma się zająć Komitet Polityczny PiS.

Zobacz też: Suski mówi o Morawieckim. "Miałby poparcie w PiS"

d2i1btr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i1btr
Więcej tematów