Trwa ładowanie...

Arsen Pawłow pochowany w Doniecku. Kilka tysięcy osób na pogrzebie

• W Doniecku na wschodzie Ukrainy pochowano Arsena Pawłowa o pseudonimie Motorola
• Bojownik mówił, że zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy
• Władze Donieckiej Republiki Ludowej zdecydowały o pogrzebie z honorami wojskowymi
• Na pogrzebie - jak donoszą zachodnie agencje - było kilka tysięcy osób

Share
Arsen Pawłow pochowany w Doniecku. Kilka tysięcy osób na pogrzebieŹródło: AFP, fot: ALEKSEY FILIPPOV
dqqy809

W opanowanym przez separatystów Doniecku na wschodzie Ukrainy pochowano w środę zabitego w zamachu rosyjskiego bojownika Arsena Pawłowa o pseudonimie Motorola, który przyznawał w wywiadach, że zabił co najmniej 15 ukraińskich żołnierzy.

Pochowano go z honorami wojskowymi. Władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) urządziły pożegnanie w gmachu opery, a trumnę wieziono na cmentarz na armatniej lawecie.

Według donieckich mediów w pogrzebie uczestniczyło ponad 50 tysięcy ludzi. Informację tę powtarza rosyjska agencja prasowa TASS. Natomiast agencje zachodnie piszą, że było to 5 tysięcy osób (AFP) bądź kilka tysięcy (Associated Press).

dqqy809

W ukraińskich sieciach społecznościowych pojawiły się wpisy, w których twierdzono, powołując się na mieszkańców Doniecka, że w pogrzebie uczestniczyli zwiezieni autobusami pracownicy budżetówki i uczniowie. W niektórych komentarzach Ukraińcy pisali, że ten pogrzeb to dowód, iż Donbas nie powinien być częścią Ukrainy.

Motorola zginął w niedzielę wieczorem w windzie własnego domu w Doniecku. Zabił go podłożony w niej ładunek wybuchowy. Samozwańcze władze DRL oskarżyły o śmierć Motoroli Kijów, a jej przywódca Ołeksandr Zacharczenko oświadczył, że zamach oznacza, iż prezydent Petro Poroszenko złamał rozejm i wypowiedział separatystom otwartą wojnę. Przedstawiciele władz Ukrainy twierdzą, że nie mają ze śmiercią Rosjanina nic wspólnego.

dqqy809
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqqy809
Więcej tematów