Trwa ładowanie...

Armia USA rozpoczyna przerzut wojsk do Polski. "Takiej operacji nie było od dekad"

• Trwa załadunek uzbrojenia i sprzętu
• Żołnierze wyruszają z Fort Carson w Colorado
• Amerykanie dotrą do Polski przez port w Niemczech

Share
Armia USA rozpoczyna przerzut wojsk do Polski. "Takiej operacji nie było od dekad"
Źródło: US Army
d3xgujl

Żołnierze brygady pancernej USA, która będzie stacjonować w Polsce, zaczęli operację przerzutu uzbrojenia i sprzętu do Europy To duże przedsięwzięcie logistyczne - informuje tvn24.pl.

Portal cytuje słowa kapitana Kennetha Kloeppela, szef załadunku 3. Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego (ABCT), który podkreśla, że armia USA bardzo rzadko transportuje do Europy jednocześnie tak duże zgrupowanie. - Taki przerzut nie zdarzył się od dekad - stwierdził kapitan Kloeppel.

d3xgujl

Jednostka, która wyrusza do Polski, należy do 4. Dywizji Piechoty i stacjonuje w Fort Carson w Colorado. W bazie trwa załadunek sprzętu na wagony kolejowe, które przewiozą go do portu.

"Łącznie 3. ABCT ma na wyposażeniu niemal tysiąc pojazdów: od czołgów M1 Abrams po lekkie ciężarówki. Dodatkowo setki kontenerów lżejszego sprzętu i wyposażenia" - wyjaśnia tvn24.pl.

Serwis podaje, że amerykańska brygada nie dopłynie jednak drogą morską do samej Polski. Punktem pośrednim ma być niemiecki port w Bremerhaven, skąd w styczniu Amerykanie wyjadą na miejsce stacjonowania w krajach Europy Wschodniej.

Oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d3xgujl

Podziel się opinią

Share
d3xgujl
d3xgujl
Więcej tematów