Trwa ładowanie...

Armenia vs Azerbejdżan. Sprzeczne doniesienia ws. katastrofy dwóch Su-25

Dwa armeńskie samoloty bojowe Su-25 rozbiły się wczoraj o górę - poinformował Hikman Hadżijew, doradca prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa. Oskarżył tym samym władze Armenii o kłamstwo. Erywań twierdzi, że jeden z tych samolotów został zestrzelony przez siły tureckie.

Share
Armenia-Azerbejdżan. Sprzeczne doniesienia ws. katastrofy dwóch Su-25 (mil.am)
Armenia-Azerbejdżan. Sprzeczne doniesienia ws. katastrofy dwóch Su-25 (mil.am)
d1ktsuf

Rząd Armenii umieścił w środę na swej stronie internetowej zdjęcie szczątków samolotu Su-25. Poinformował, że maszyna została zestrzelona we wtorek przez turecki myśliwiec F-16.

- Armeński samolot Su-25 został zestrzelony przez turecki F-16, nadlatujący z terytorium Azerbejdżanu - oświadczył wcześniej rzecznik armeńskiego ministerstwa obrony Czuczan Stepanian na Facebooku. Dodał, że pilot samolotu "zginął jak bohater”.

Zarówno Turcja jak i Azerbejdżan zaprzeczyły jakoby armeński samolot został zestrzelony.

d1ktsuf

- Obydwa samoloty rozbiły się w górach i eksplodowały. To pokazuje, że armeńskie dowództwo wojskowe nie dostarcza dokładnych informacji swoim obywatelom i opinii publicznej - oświadczył w środę Hikman Hadżijew, doradca prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa.

Środa to czwarty dzień starć między siłami Azerbejdżanu i Armenii o Górski Karabach, kontrolowaną przez Ormian separatystyczną enklawę w Azerbejdżanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ktsuf

Podziel się opinią

Share
d1ktsuf
d1ktsuf
Więcej tematów