Trwa ładowanie...
d4ut0gx

"Arktyczna zima nadciąga nad Polskę!". Trzeba się przygotować

Atakuje nas ostra zima. Mróz i intensywny śnieg to nie żaden wymysł. Już niedługo termometry wskażą temperatury, których tej zimy jeszcze nie widzieliśmy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od 21 lutego temperatury gwałtownie spadną
Od 21 lutego temperatury gwałtownie spadną (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d4ut0gx

Przed nami arktyczna zima. Meteorolodzy tłumaczą, że to zasługa zimnego powietrza znad północnej Rosji. To ono spowoduje gwałtowne ochłodzenie. Od środy, 21 lutego temperatura na terenie całego kraju zacznie spadać. – To może być najchłodniejszy okres tej zimy – mówi w rozmowie z naszym reporterem Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Centrum Operacyjnego IMiGW.

Poniedziałek rozpoczął się od -9 stopni Celsjusza, najcieplej było na Pomorzu, bo termometry pokazały aż -1. W kolejnych dniach będziemy chcieli widzieć właśnie tyle na słupkach. W środę w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od -1 stopnia na wschodzie do 3 stopni Celsjusza na zachodzie. W czwartek szykujmy się na -2 stopnie na Suwalszczyźnie i do 2 na Pomorzu Zachodnim.

Te temperatury mają być przygrywką do prawdziwego mrozu. Zacznie się w piątek, ominie tylko wspomniane Pomorze i Wielkopolskę – w pozostałych częściach kraju temperatura nie osiągnie nawet 0 stopni. W sobotę na najzimniejszym, wschodnim krańcu Polski spadnie już do -10 stopni Celsjusza. Niedziela będzie jeszcze gorsza: już w nocy się nawet z -20, potem będzie trzymać -10 stopni.

Powrót do normalności, jeśli tak można mówić, nastąpi w następny poniedziałek. W najcieplejszym momencie dnia temperatura powinna utrzymywać się między -5 a 0 stopni.

źródło: TVN Meteo, Pogodynka.pl

d4ut0gx

Podziel się opinią

Share
d4ut0gx
d4ut0gx
Więcej tematów